Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Żałuję że nie wybrałem technikum elektrycznego. Jak zostać teraz elektrykiem? Jakieś technikum zaocznie? Interesuje mnie to i lubię jak "kabelki" są ładnie i logicznie porozkładane ale nie mam żadnej wiedzy w tym temacie. Chciałbym się tego nauczyć by móc zmienić obecną pracę.
#pracbaza #elektryk

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624b404a0c35a48d0decebb9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
są kursy na elektryka, zrób sobie jakieś sepy i spróbuj gdzieś się załapać najlepiej na budowę osiedli i cisnąć na to żeby nauczyli cię robić rozdzielnie

później łapiesz fuchy typu ogarnięcie domków jednorodzinnych, jakieś mniej lub bardziej skomplikowane przerobienie aktualnej instalacji i ciśniesz na swoje #elektryk15k
SilnyOsioł: Nie wybrałeś technikum elektrycznego bo wybrałeś co? Jakie masz wykształcenie?
Są technika uzupełniające dla dorosłych, ale przeważnie są one skierowane do absolwentów zawodówek.
Zdobądź podstawową wiedzę np. z Instalacji elektrycznych Makarewicza i zrób sobie SEP G1 a potem znajdź jakiś Januszex, który weźmie Cię na ciecia do przyuczenia. Podobno w branży fotowoltaiki jest sporo takich ogłoszeń. Jeżeli trafisz na uczciwego mistrza to wg mnie da Ci to najpełniejszego skilla do
OstraPantera: @OgnistaStara: No to ja nie wiem po co się pchasz tutaj, wg mnie będąc technikiem informatykiem jesteś w 100x lepszej sytuacji bo masz teraz bogate ścieżki rozwoju w kierunkach związanych z hardware, sieciami, programowaniem, testowaniem, itd. Do wyboru, do koloru. Elektrykowi wg mnie byłoby na starcie trudniej idąc w kierunku IT.

Nie wiem też co sobie wyobrażasz po robocie elektryka. Napisałeś, że lubisz jak "kabelki są ładnie i logicznie