Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #wojna #wiescizukrainy #ruskimir #ruskiwypok

Co tam rosyjskim wykopie? Poniżej tematy, które są popularne z dzisiejszego dnia. Kolejność losowa.

Uwaga! Informacje mogą być nieprawdziwe lub propagandowe.

1) Jacht rosyjskiego oligarchy Wiktora Vekselberga został przeszukany na Majorce przez hiszpańską gwardię, ponoć przy pomocy FBI.

2) Bezrobocie lat 90' wraca do Rosji. Liczba wakatów spadła o 20%

3) Batalion piechoty morskiej Sił Zbrojnych Ukrainy poddał się w Mariupolu.

Napisali, że poddało się 264 żołnierzy i oficerów wroga z 501. Oddzielnego Batalionu Morskiego Sił Zbrojnych Ukrainy (część 36. Brygady Morskiej). Zdjęcie poniżej.

4) Arabia Saudyjska w maju ma znacznie podnieść ceny za baryłkę ropy.

5) MSZ Litwy odwołuje swojego ambasadora z Rosji, a także wydala ambasadora Rosji ze swojego kraju.

6) Fritz von Scholz, austriacki, a potem niemiecki oficer, uczestnik I i II wojny światowej, gruppenführer i generał porucznik oddziałów SS, osobiście brał udział w egzekucjach Żydów na terenie Polski i dzisiejszej Ukrainy.

To dziadek Olafa Scholza obecnego kanclerza Niemiec (zdjęcie w komentarzu)

7) Wargaming (World of Tanks) ogłosił decyzję o opuszczeniu Rosji i Białorusi.

8) Dowody na to, że film z Buczy jest fejkiem.
Serghio - #ukraina #rosja #wojna #wiescizukrainy #ruskimir #ruskiwypok

Co tam rosy...

źródło: comment_1649103187BT5v6Wsh194GfjMfCuxwht.jpg

Pobierz
  • 14
@urwis69: Nie wchodzę w szczegóły, nie analizowałem tego, podaje wprost, co napisali, a między innymi:

1) Jakiś fotograf Konstatnin Liberov był tam jako wolontariusz 1 i 2 kwietnia, nagrał kilka filmów, zrobił zdjęcia - nie było tam wówczas żadnych ciał.

2) Mer Buczy - Antonlij Fiodoruk - 31 marca również nagrywał relację, w której mówił, że rosyjscy żołnierze opuścili miasto - nic nie wspominał o żadnych ofiarach, w filmie też tego
@Stepanakert: Nie wiem, chciałem dodać więcej zdjęć, ale widzę, że temat na ruskim wykopku został już usunięty, było tam jeszcze kilka innych zdjęć. Trudno powiedzieć, raczej fejk, zdjęcia prawdopodobnie niepowiązane, tylko przedstawiające jakieś podobieństwo.