Wpis z mikrobloga

FreeCAD - piasta do sprzęgła Oldhama - tutorial, poradnik modelowania 3D krok po kroku

Przedstawiam kolejny tutorial - poradnik modelowania bryłowego w programie FreeCAD, który wkracza w temat modelowania części składowych sprzęgła Oldhama.

Część będąca tematem odcinka stanowi piastę służącą do zamontowania sprzęgła na konstrukcji wsporczej użytej do prezentacji sprzęgła membranowego.

Zapraszam: [[242] FreeCAD - piasta do sprzęgła Oldhama - tutorial, poradnik modelowania 3D krok po kroku](https://youtu.be/A13RQiEOHUk)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista
Tag do obserwowania: #inzynierprogramista

#inzynierprogramista #cad #freecad #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #druk3d
InzynierProgramista - FreeCAD - piasta do sprzęgła Oldhama - tutorial, poradnik model...

źródło: comment_1649087412IYR4DO6RU6dQyO3V5tY6zb.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@InzynierProgramista: O ziomuś. Nawet nie wiedziałem, że jesteś Mirkiem. Powiem szczerze, że twój kontent, jeżeli chodzi o FreeCAD jest najbardziej kompletny w polskim Youtube. Przyznam, że już po kilku filmach (z czego twoje 2 czy 3 wniosły najwięcej) zleciłem kilka komercyjnych zleceń w ramach mojej pracy do zewnętrznych firm na cnc lub tokarstwo i frezarstwo konwencjonalne. Wyszło spoko, nawet się z niczym nie walnąłem.

PS Raz powiedziałeś, że w techdraw nie
  • Odpowiedz
@InzynierProgramista: Po obejrzeniu. Zaokrąglenia rzeczywiście są problematyczne. Osobiście staram się ostatnio unikać takich jeżeli są mi niepotrzebne lub wykonuje je geometrią szkicu. Czasem nawet o nich zapominam xd.
  • Odpowiedz
@pawloz: Dziękuję bardzo. FreeCAD na podstawowe potrzeby, w szczególności dla hobbystów, czy tak jak w moim przypadku - pod zgłębianie technologii przyrostowej jest naprawdę wystarczający. Czasami trzeba troszeczkę więcej cierpliwości do niego, ale generalnie da się żyć.

Co do zakresu miejsc dziesiętnych: owszem, powiedziałem pewnie coś takiego, ponieważ też moja przygoda z FreeCADem zaczyna się od pierwszego odcinka jaki nagrałem na moim kanale. Z tego powodu też cały czas go poznaję
  • Odpowiedz
@Mikoma: Cieszę się, że tematyka się podoba. To już oczywiście kwestia własnego uznania, ale jako program do swoich prywatnych potrzeb - FreeCAD przy obecnym jego stanie dużo potrafi i spokojnie można sobie dłubać. Natomiast co do profesjonalnych programów - stoję w przekonaniu, że jeżeli pracujemy / rozwijamy się w branży inżynierskiej i o ile jest to możliwe - najlepiej potestować każdego z dostępnych komercyjnych programów. O wiele łatwiej później w pracy
  • Odpowiedz
@Mikoma: Oczywiście, że można pominąć i w tym przedstawionym przypadku równie dobrze mogłem je pominąć. Chciałem jednak, by wydruk był trochę lepiej wygładzony, a przy tym zaobserwować jak przy określonej warstwie wydruku, jak zaokrąglenia i fazy o różnych wymiarach ostatecznie wychodzą po wydrukowaniu. Normalnie przy CNC i w metalu nad tym się nie zastanawiam, tutaj jednak nie jest takie oczywiste na początku.
Kolejny element tego sprzęgła, który gdzieś znów niedługo będę
  • Odpowiedz