Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Państwu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam problem z gatunku - zbyt stary telewizjer.
Otóż dorwałem się w końcu do otwartej rejestracji teleduperele, na co od dawna czekałem. Mam starego już Samsunga z rodziny Curved. Wiem, że na Smart TV jest polecana apka Simple IPTV, ale problem polega na tym, że:
a) smart hub tego telewizora i wszelkie na nim aplikacje chodzą jak gówno,
b) telewizor nie za bardzo dogaduje się z tym nowym Funboxem 6 od Orange, połączenie jest, ale wszystko masakrycznie muli, więc nawet jeżeli uda się włączyć już siptv to buforowanko co 2 sekundy zapewnione, a o obsłudze archiwum można zapomnieć. A to wszystko przy łączu 1Gbps :P
Póki co radzę sobie z kodim na lapku i bezprzewodową myszką i klawiaturą. Oczywiście działa to, spełnia swoją rolę, ale szukam wygodniejszego rozwiązania, za które najlepiej by było zapłacić jak najmniej albo najuczciwsze zero.
Sprzętami które mam pod ręką są lapek, terminal Della - Dell Wyse Dx0D i Raspberry Pi 2B. Z tych wszystkich urządzeń wiem, że jedynie pod Raspberry działa mi HDMI-CEC, więc można elegancko obsługiwać z pilota. Problem w tym, że kiedyś już się zdarzały zacinki, a teraz po latach nie wiem jak to wygląda, jeszcze nie sprawdzałem. Z tego co wiem (być może moja wiedza jest zła), ani lapek, ani terminal nie zagwarantują mi obsługi HDMI-CEC. Kwestia tego, czy obsługa HDMI-CEC faktycznie załatwi sprawę, czy dalej będę się wkurzać ( ͡º ͜ʖ͡º)
No i pytanie brzmi - czy którekolwiek z posiadanych przeze mnie złomków jest w stanie mnie zadowolić? Czy konieczne będzie kupno jakiejś przystawki mimo wszystko?

#teleelevidenie #iptv
  • 14
@geuze: właśnie tego się obawiałem jeśli chodzi o Malinkę. Kiedyś kiedyś przy użyciu, zdaje się, OpenELEC, byłem w stanie odtwarzać sobie różnie wideo z VODów, nie-VODów, ale wtedy przycinki już się zdarzały, było to ładnych kilka wersji Kodiaka temu.
A którymś konkretnie modelem canal+ boxa lub boxa od ulubionych chińczyków powinienem się zainteresować? Czy to wszystko jedno jest?
Chyba tak trzeba będzie zrobić, przejrzeć i poczytać opinie. Była iskierka nadziei, że wykrzesa coś chłop z tego co ma, ale chyba bez szans :P
Canal+ box, tak jak @puniek napisał, strasznie poleciał ostatnio z ceną i zresztą zniknął z oferty. Jeszcze w styczniu szło go wyhaczyć za 160 zł, a teraz to Pan zapomnij :(
@PastaJajeczna: Aaaa, to czyli Chromecast jest obecnie już zupełnie innym urządzeniem niż był do tej pory :P
Aczkolwiek, póki co, ceny są "nie te", trochę przekraczały mój pułap. Znalazłem na allegro Play Now TV Boxa 2, rzekomo nierozpakowanego, za 200 plnów. Zobaczymy co przyjdzie.
Walczę też z SIPTV na drugim TV od LG, sama apka działa bez zarzutu póki co, ale też jest zajebisty problem z prędkością Wi-Fi. Jak mi się