Wpis z mikrobloga

@gharman: Le Pen z kolei na pewno nie będzie przyjmować nielegalnych imigrantów spoza Europy. Tak więc przed ,,wspieraniem kogoś na wszelkie sposoby" warto zastanowić się dwa razy, czy sami sobie nie wyrządzamy ku ku. A czasem po prostu dobrych wyborów brak. Warto pomóc Ukrainie w jej obronie przeciw rosyjskiej inwazji, ale interesy europejskie nie kończą ani nie zaczynają się na samej Ukrainie.
@gharman: No ostatnie tygodnie pokazują, że akurat Ukraina upaść już nie ma szans. A nielegalni z Afryki jak przybędą, to już będzie trudno ich się pozbyć. Swoją drogą ten Macron to wiesz - za jego czasów sprzedawano wbrew sankcjom uzbrojenie Rosji, czy teraz najwięcej zagranicznych firm jakie w Rosji zostały to obok tureckich, właśnie francuskie.
@adam-antoszewski: tak wiem, ale lepszy Macron troche prorosyjski, niz Le Pen calkowicie prorosyjska. To ze nie upadnie Ukraina to nie znaczy ze nie moze jeszcze byc mocno zniszczona. W aktualnej sytuacji geopolitycznej dla naszego bezpieczenstwa wazne jest aby Ukraina byla jak najsilniejsza a w Europie zeby politycy zdawali sobie sprawe z istotnosci wsparcia wschodniej flanki.
@gharman: Inna opcja, to taka, gdy w Ukrainie nadal będzie wzrastać sentyment banderowski. A ja wiem co w głowie Ukraińców będzie siedzieć np. za następną dekadę? Prawda jest taka, że Ukraińcy należą do temperamentnych narodów, a mocny temperament często idzie w parze z wahaniami nastrojów. 10 lat temu nie spodziewałbym się czerwono-czarnych flag na Ukrainie poza parunastoma zapadłymi wiochami i miasteczkami Ukrainy Zachodniej. Dzisiaj te flagi są powszechne w ilościach niewiele
@gharman: Rozumiem lepiej od ciebie. Chcemy, żeby Ukraina miała nadal dostęp do morza. Ale my jako Polacy powinniśmy także myśleć naprzód o sobie w tej układance. Dobrze, Ukraina utrzymałaby dostęp do morza. Ale co z tego, jeśli Polak nie mógłby ot, wykąpać się spokojnie w Morzu Czarnym, bo zaraz by go banderowiec próbował nabić na widły?
@gharman: Podałem tu bardzo prozaiczny przykład. Ale jak nie rozumiesz przesłania to trudno. Polsce może być przydatna Ukraina jako normalny, europejski kraj. Ale niezbyt jako druga mała Rosja na dodatek z nigdy nie rozliczoną do końca przeszłością nazistowską w tym z bestialskim mordowaniem wielu Polaków. Niestety tendencje ostatniej dekady pokazują, że Ukraina radykalizuje się i Bandera ma realne szanse stać się dla Ukraińców ,,ojcem-założycielem" ich państwa.
@Capo_di_Sicilia: Zasiać to jedno, ale rosyjskie statki blokują statki do/z portów ukraińskich, tym te ze zbożem, a część ukradli.
No właśnie tym bardziej powinna być flota w tym Polska na Morzu Śródziemnym i zatapiać te statki lewackich NGOs, które trudnią się szmuglowaniem.
@Capo_di_Sicilia: No wspomniałeś o ,,uchodźcach'' z Afryki. Gdyby zatapiać statki przeznaczone do ich transportowania przez Morze Śródziemne, to bardzo ciężko byłoby się im dostać do Europy. Te ich gówno-łódki służą właśnie tylko temu, żeby odpłynąć kilka km od brzegu afrykańskiego i zostać wyłapanymi przez już normalne statki NGOsów lewackich.