Wpis z mikrobloga

Podsumowanie dnia 03.04.2022 (39 dzień wojny)

Kijów i okolice

Źródła ukraińskie podają, że Rosjanie wycofali się z całości regionu kijowskiego. Wojska ukraińskie odzyskały kontrole na granicy z Białorusią, oraz obszar elektrowni w Czarnobylu.

----

Żytomierz i okolice

Cisza...

----

Czernihów i okolice

Sztab generalny Ukrainy poinformował, że wojska rosyjskie w całości wycofały się z obwodu Czernichowa. Natomiast władze samorządowe regionu dają sygnały, że część armii rosyjskiej wciąż utrzymuje pozycje na północy blisko granicy.

----

Sumy i okolice

Rosjanie rozpoczęli wycofywanie się z regionu wzdłuż granicy. Ukraińskie oddziały zajęły pozycje w okolicy Konotopi. Pozostałości rosyjskich oddziałów stacjonują w okolicach Putyvla, Byrnia i Bolopilii.

----

Charków i okolice

Rosjanie ostrzelali obrzeża Charkowa, potwierdzono zniszczenia budynków mieszkalnych. Walki trwają w okolicach miejscowości Mala Komuyshuvakha i Tykhotske.

----

Lugansk i okolice

Walki wciąż trwają w miejscowościach Rubizhne, Siewierodonieck, Lysychansk i Popsana.

----

Donieck i okolice

Rosjanie zaatakowali ukraińskie pozycje niedaleko Avdiwki i Marianki. Rosjanie weszli do miejscowości Novabakhutiwka - nie jest potwierdzone, czy całkowicie kontrolują miasto.

----

Zaporoże i okolice

Cisza...

----

Mriupol

Z miasta dociera coraz mniej informacji. Niepotwierdzone doniesienia, że ukraińskie oddziały bronią się w części huty Azovstal oraz w okolicach portu.

----

Mikołajów i okolice

Rosjanie ostrzelali obrzeża miasta. Ukraińskie oddziały dotarły do wsi Ołeksandriwka, która znajduje się na granicy rejonu Mikołajowa i Chersonia.

----

Chersoń i okolice

Cisza...

----

Dnietropietrowsk i okolice

Cisza...

----
#wojna #infozwojny #ukraina #rosja
  • 4
@worldmaster: Jeżeli chodzi o "wybuchy", czy ostrzał artyleryjski, tak jak najbardziej jest to możliwe. W moich podsumowaniach staram się skupiać na "najważniejszych" wydarzeniach z danego dnia, lub raczej takich wydarzeniach, które mają kluczowe znaczenie militarne dla regionów. Bombardowania odbywają się praktycznie cały czas w regionach gdzie przebiega linia frontu, o ostrzałach rakietowych nie wspomnę, bo te odbywają się nawet tam gdzie nie toczą się walki.