Wpis z mikrobloga

Przypominam tylko, że 43% wyborców Fideszu uważa, że „Rosja słusznie weszła do Ukrainy, by bronić swoich interesów i bezpieczeństwa”. Takie zdanie ma też 28% wszystkich upoważnionych do głosowaniu Węgrów.

Węgry powinny być wyrzucone z NATO i UE. Jest to kolejny, jawnie prorosyjski kraj po Serbii.
Polskę czeka to samo jak nic się nie zmieni. Tak właśnie działa brak wolnych mediów.
#wegry #ukraina #wojna
technojezus - Przypominam tylko, że 43% wyborców Fideszu uważa, że „Rosja słusznie we...

źródło: comment_1649021462fXj2eyxYi5Xm0gwc1h7cbe.jpg

Pobierz
  • 21
-Utrudnij węgierskiej mniejszości narodowej nauki we własnym języku

-Podpal siedzibę partii mniejszości węgierskiej

-Czemu Węgrzy nas nie lubią?


@derpskoot: aha i to niby dlatego Węgrzy popierają działania Rosji xDDD????
Fasjnie tylko, że w orbanowskich mediach praktycznie nie ma relacji z wojny na Ukrainie, albo są na takim samym poziomie jak w Rosji
@technojezus: Głównym powodem, jak mi się zdaję, czemu Serbia nie jest w NATO, są po prostu doświadczenia z bliskiej przeszłości. Większość dorosłych Serbów pamięta, jak kitrali się po piwnicach z obawy przed misjami pokojowymi NATO. Po takich doświadczeniach trudno im pchać się do tego sojuszu. Zresztą jest to też powód ich prorosyjskich zapędów. Nie chodzi tyle o jakąś szczególną wspólnotę z Rosją, a raczej prosty fakt, że wspólny wróg łączy.
Co
Zresztą jest to też powód ich prorosyjskich zapędów.


@JimiButton: co za bzdury, Rosja już przed wojną w Jugosławi była prorosyjska.

Co do Węgier, to obiło mi się o uszy, że nieprzerwanie wspierają Ukrainę dostawami ropy i gazu


Tak tak, dlatego Orban podpisując ostatnio nowe kontrakty dostaw surowców na Węgry, zgodził się, aby omijały one Ukrainę ¯\_(ツ)_/¯
@technojezus: ad 1. Serbia była prorosyjska, a Zachód miał całe pokolenie na wychowanie sobie prozachodniego społeczeństwa. Ugruntuwał w zamian tego podziały operacjami pokojowymi, które w istocie były działaniami wojennymi. Dzisiejsza prorosyjskość, to nie resentyment i dziedzictwo ery Jugosławii, a przynajmniej nie w większości, a poczucie krzywdy, jaką Zachód im wyrządził, niesprawiedliwie mieszając się do ich wewnętrznych spraw.
AD 2. Jedno drugiego nie wyklucza. Ale ja tam nie wiem. Ale przyjęli 400
@r333m4k444: lol, przecież nigdzie tak nie napisałem, ogarnij się. Teraz Zachód nie zrzuca bomb na Ukrainę i Rosję, więc jak się okazuje są inne sposoby. Poza tym, że z czytaniem że zrozumieniem u Uciebie na bakier, to widzę, że hołdujesz przy okazji tezie, że empatia, to niepotrzebna cecha. Pomijając fakt, że nigdzie nie popierałem działań Serbów, a starałem się odnieść tylko do tego, że Serbowie nie są w NATO, to spójrz