Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak prześwietlić się i zapoznać się z wszystkimi długami jakie się ma?
Sprawa wygląda następująco: mam dużo różnego rodzaju zadłużenia i sam nie wiem ile, są to kredyty/pożyczki, nie spłacone raty, zaległości w zus z tytułu nie płacenia za działalność, brak opłaty za dostarczony towar do mojego sklepu, pewnie jakieś mandaty jeszcze, brak opłaty za studia, abonamenty telefoniczne, pootwierane konta w bankach na których nie ma żadnych operacji, a nabijają się opłaty, itp. No dużo tego. I to wszystko w różnych miejscach w Polsce, na różne adresy tak więc nawet jak jakaś instytucja chce się ze mną skontaktować to nie może bo wszędzie podawane były różne adresy itp Nawet ich nie znam. Do tego alkoholizm mocno przeczyścił mi pamięć.
Mam obecnie stałe zatrudnienie i podany adres pod którym już długo mieszkam i regularnie coś przychodzi. Jak jedno spłacę to pojawia się drugie. I tak. np. w tamtym roku spłaciłem komorników, a w tym roku pojawiły się kolejne sprawy i nie potrafili mi wykazać ile jeszcze może się takich rzeczy pojawić. Na pewno ktoś napiszę, żebym się sprawdził w BIKu - tak, sprawdziłem się, mam wykazane dziesiątki tych kredytów/pożyczek ale wszystko jest na zero. Część może i pospłacałem, ale część jest na zero bo dług wykupił ktoś (jakaś firma), czeka i nabija sobie odsetki i przekazuje do komornika po paru latach nawet. W bankach nawet jak dzwonie to mówią, że u nich jest na zero i tyle. Albo z ZUSem mam tak, że na koncie na stronie zusu pokazuje mi zadłużenie 3tys, a u komornika jest z tego 1tys. A reszta? W zusie jak dzwonie to oni nie wiedzą czemu tak.
Tak więc, proszę o pomoc jak mam się prześwietlić i wykazać wszystko co jestem winny. Wszystko chce spłacić.
#dlugi #banki #komornik #bik #kredyt

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624953d2801f84c6805cd260
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 13
OP: @userrrr: A przeczytałeś co napisałem? Robiłem ten raport, mam w nim historie, i wszystko jest na 0. Konkretnie to widzę etapami jak to się zmieniało, ale powiedzmy jest 3tys i nagle znika. Nie wiem czy zostało to spłacone czy dług został sprzedany. A później po 2 latach przychodzi mi kwit, że sprawa trafiła do komornika. A po 2 latach dlatego aby jeszcze odsetek narosło. Do tego BIK to tylko
@AnonimoweMirkoWyznania: Z biku nic nie zniknie dopóki nie spłacisz zadluzenia, a nawet jak spłacisz to do 5 lat widnieje tam informacja o zadlużeniu. Oni tacy glupi nie sa i nie odpuszczą ci nawet zlotówki, biku czyli biurze informacji kredytowej wszystkie informacje o twoim zadluzeniu znajdziesz
OP: @userrrr: Ale ja mam tam jakby spłacone. Jest kilkanaście wpisów na zero. Przykładowo: mam jeden kredyt z 2017 roku i w 2020 zrobiło się w biku zero. Do marca tego roku była cisza. I teraz dostałem list od komornika. W banku jak dzwoniłem to u nich jestem na zero. Dług został przekazany/sprzedany jakiejś firmie i zgłoszony do komornika do egzekucji. I podejrzewam, że takich spraw mogę mieć więcej. A
@AnonimoweMirkoWyznania: obecnie w praktyce ustalenie zadłużeń jest awykonalne, ponieważ nie ma żadnego obowiązku wpisywania wszystkich zadłużeń do jakiegoś rejestru. możesz zapytać w największych firmach windykacyjnych, sądach miejsca zamieszkania i Lublin-Zachód w Lublinie ¯\_(ツ)_/¯
@AnonimoweMirkoWyznania: W Polsce długi to niestety gałąź inwestycyjna - sposób na zarobek. Większość firm windykacyjnych skupuje długi już spłacone, przedawnione, lub próbuja Cie wrobić w dlugi. Chory temat i powinien rząd się temu przyjrzec ¯\(ツ)_/¯ nie wiem co ci doradzić
¯\
(ツ)_/¯
OP: @marcpol: Nie wiem jak to działa. Chce po prostu naprawić swoje szkody. Nie sądzę, że bezkarnie można wziąć sobie kilka kredytów i po 5 latach nie płacenia i olania bank mi odpuści. Z tego co zauważyłem po prostu sprzedał/oddał to innej firmie. Tak samo, bezkarnie nie można sobie otrzymać towar i olać zapłatę za niego. Moje długi są z lat 2015-2018 jakoś. To był zły okres w moim życiu.