Wpis z mikrobloga

@FantaZy: Chodziłem jakiś czas do szkoły średniej w Niemczech (choć skończyłem ją w Polsce) - ich poziom nauk ścisłych był po prostu żałosny w porównaniu z polskim. Z kolei przedmioty takie jak np. muzyka były na wyższym poziomie.
W Polsce też masz być dobrze obcykany z historii czy religii xD


@FantaZy: Nieprawda, z religii u mnie nie było żadnych szczególnych wymagań a z historii jak ktoś nie przeszkadzał w lekcji to już miał 3. Ci którzy się udzielali choć minimalnie 4 a na 5 może było zdawać jak ktoś chciał.
@luxkms78: ważne, żebyć dobrze grał na flecie, a nie myślał #pdk


@FantaZy: W mojej szkole razem do jednej klasy z moim kuzynem chodził chłopak któremu w rękach petarda kiedyś wybuchła. Stracił jedno oko, twarz w bliznach, w jednej ręce 2 lub 3 palce urwane, w drugiej trochę mniej poszkodowany. Na muzyce akurat uczyli się grać na flecie. Niektórzy koledzy jak chcieli go podenerwować to pytali się dlaczego nie gra na
@luxkms78: często słyszę, że w szkołach średnich mają niższy poziom, ale mimo tego jakimś trafem w szkołach wyższych ten poziom jest nieporównywalnie wyższy niż u nas. Tak samo jak ich gospodarka jest dużo bardziej innowacyjna od naszej. Ciekawe co jest lepszym rozwiązaniem, niższy poziom w szkołach i wyższy na studiach czy na odwrót, jak u nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzangyl: bo ludziom się wydaje, że jak nie ma całych stron do kucia na blachę tylko można pracować luźniej to jest niższy poziom.
Tak samo jak nie musisz mieć wyrytej tabliczki mnożenia do 1000 tylko podstawy i umieć korzystać z kalkulatora.
Chodziłem jakiś czas do szkoły średniej w Niemczech (choć skończyłem ją w Polsce) - ich poziom nauk ścisłych był po prostu żałosny w porównaniu z polskim.


@luxkms78: to moze chodziles w zlym czasie. bo na leistungskursach daleko wyprzedzaja material i poziom w Polsce
często słyszę, że w szkołach średnich mają niższy poziom


@dzangyl: to jest tylko czesciowo prawda. pierwsze lata w ich liceum maja lzejsze, ale potem dochodza kursy rozszerzone na ktorych dalece nas wyprzedzaja. to co u nas na matmie robi sie na polibudzie w pierwszym roku, u nich jest robione w liceum(czesto nawet na wyzszym poziomie jak masz szkole profilowana, przygotowywalem kiedys typa z matmy to jako zadanie domowe mieli robic dowody
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzangyl: podejrzewam że na studiach też poziom bynajmniej nie wyższy. Nie od dziś wiadomo że np te wszystkie amerykańskie uczelnie bazują na kasie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sezzart: Ja się tam na takiej matematyce nudziłem podczas gdy dla nich było to nieźle wyzwanie. Powiedziałbym że poziom kilka lat wstecz ich był w porównaniu do polskiego.
Ja się tam na takiej matematyce nudziłem podczas gdy dla nich było to nieźle wyzwanie


@luxkms78: a byles na leistungskursie z matmy? bo tak jak wyzej napisalem jest niezly przeskok. do tego pytanie w jakiej szkole byles. bo pewnie jest duza roznica miedzy hauptschule a gymnasium
@sezzart: tak myślę właśnie. Podstawowa prosta wiedza dla wszystkich, ale i wyższy poziom i wyższa wiedza dla tych którzy są zainteresowani. Ma to sens.

@luxkms78: nie wydaje mi się, wszystkie wskaźniki wskazują na to że mają wyższy poziom na studiach i w lepszym stopniu wykorzystują absolwentów. No ale to też różnica w rodzaju i stopniu zaawansowania gospodarki, gdzie u nich ważną rolę odgrywają innowacje a u nas produkcja :)
te wszystkie amerykańskie uczelnie bazują na kasie.


@luxkms78: te wszystkie amerykanskie uczelnie bazuja na tym ze ida tam najlepsi, wiec sila rzeczy poziom jest wysoki. i tak sie kreci kolo

Ma to sens.


@dzangyl: niestety, tam w wiekszosci wszystko ma miec sens. nie ma tzw zapychaczy na studiach, przedmioty "przygotowujace do pracy" wybierasz sobie sam z calkiem bogatej oferty (od jezykow przez obsluge office'a, konczac na poczatkujacym programowaniu dostepnym dla
@sezzart: tu akurat pisałem o szkole średniej i rzekomym niższym poziomie niż u nas. Co do uczelni wyższych u ans to to jest historia na całkiem inną rozmowę, każdy wie jak to wygląda...
@luxkms78: nauka dzielenia pisemnego we FR vs w PL, ten sam wiek (9-10 lat).
W zapisie FR wez takiemu dziecku wytlumacz, gdzie dokladnie zapisac ktora cyfre i dlaczego, podczas gdy w PL wersji jest to czyste i oczywiste. Pracowalem ostatnio z 13-14 latkami (zupelnioe przypadkiem wszystkie pochodzenia afrykanskiego), ktore nadal nie umialy dzielic. PL sposobem nauczyly sie szybko, ale przelozenie tego na FR bylo nie do przejscia. A jedyna roznica, to
taju - @luxkms78: nauka dzielenia pisemnego we FR vs w PL, ten sam wiek (9-10 lat).
...

źródło: comment_1648984462n3Ig8Q6sq5LwsIjqkIW120.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzangyl: kwestia myślę kasy, pozycji na świecie i historii. U nas mam wrażenie poziom spada. Widzę po zadaniach ze szkoły córki. Od kiedy zaczęła się moda na te kretyńskie testy zwłaszcza. Ewidentnie widzę że np. nie pozwala się uczniom samodzielnie myśleć a wielu nauczycieli nie powinno absolutnie uczyć przedmiotów ścisłych.