Wpis z mikrobloga

@cumulus: nie wiem czy dostrzegasz drobny fakt, że prawda też jest tutaj bardzo niekorzystna

Co prawda nie ucięli nogi, ale tylko stopę, więc wszystko jest w porządku. Kolejne zwycięstwo proletariatu! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atreyu:

nie wiem czy dostrzegasz drobny fakt


Nie wiem, czy dostrzegasz drobny fakt, że jedyną osobą, która sobie coś ucięła jesteś ty i op. Po pierwsze, nic takiego, jak twierdzi op nie powiedziano, po drugie Szwecja ma zamiar przyjąć bardzo dużo uchodźców z Ukrainy, jak na ich warunki. Mniej więcej połowę tego, co przyjmują średnio w roku, może więcej.
Ale rozumiem, że to się nie spina z waszą narracją ( ͡
@cumulus: Prawdopodobnie tak jak mowisz. Dodatkowo data mówi ze to bylo sprzed wybuchu wojny gdzie obecna sytuacja była brane pod uwagę jako jeden z możliwych (najgorszych) scenariuszy.

Tak czy inaczej nie znalazłem żadnego źródła ze jakikolwiek polityk szwedzki (już nie mówię o pani polityk ze zdjecia) powiedziała takie słowa; po szybkim sprawdzeniu w Googlach.
@advert: Nieprawda bo Ukrainiec potrafi sam z Polski pojechać na zachód i to robi. Nikt mu nie zabroni wejścia do pociągu Warszawa-Berlin. Nie każdy jest bezsilną babuszką którą trzeba wziąć pod rękę. Mogą sobie "zabraniać".