Wpis z mikrobloga

Fragment wywiadu z Ikonowiczem w wyborczej.

A znasz nową wersję dowcipu: "Ilu trzeba Polaków, żeby wkręcić żarówkę?


Nie znam.


Ani jednego. Rynek to zrobi za nich". Tak się z nas śmieją na Zachodzie. Śmieją się, że Polacy dali się zbajerować neoliberalnej ideologii najbardziej w całej Europie. Uwierzyliśmy w bujdy, że wolny rynek jest lekarstwem na wszystko, a problemy społeczne rozwiążą się same. Byle rosło PKB


#suchar #prawackihumor #stwierdzambekeboneoliberalizm #bekazlewactwa #lewackalogika
  • 18
@BlackDave: (#) Oczywiście, analogicznie do używania lewaków, lewactwa itd. Prawda?

@Aleksander_Newski: (#) Dwie trzecie społeczeństwa w stanie półniewolniczym, ważne, że nie było lewaków i redystrybucji. Zresztą, z innej beczki, niechęć szlachty do opodatkowania się to jeden z głównych powodów słabości, a w konsekwencji upadku państwa polskiego.
@Aleksander_Newski: (#) Poważne wypowiedzi, w których tęskni się za czasami sprzed, przyjmijmy, rewolucji francuskiej, bo nie było wtedy lewactwa, można znaleźć także na Wykopie. Stąd metaforyczność twoich słów nie była wcale oczywista.

Mam sporządzić listę kompromitacji Newskiego, z których śmiało się pół Wykopu? Zabawimy się wspólnie.
@fantomasas: Janusz please. To, że jakaś metafora jest dla Ciebie zbyt złożona i trudna do pojęcia nie jest winą wypowiedzi z wykopu. Nie obwiniaj innych ludzi za Twoje niepowodzenia :)

A i te próby poprawienie własnego wizerunku w stylu " ośmieszyłem sie, to chociaż pośmieje się z Newskiego, że ktoś się z niego śmiał i poczuje się lepiej hurr hurr kwik XD" chwytają mnie za serce, ale w Twojej sprawie