Wpis z mikrobloga

@s3mpaaj: to jest po prostu włącznik, jakiś element zamykający obwód, cokolwiek jak włącznik on?off. To jest nieistotne. Możesz sobie ręcznie przerwane kable zwierać. Nie wiem jak to się nazywa ale jest to jakiś wirujący element na wale silnika powodujący zamknięcie obwodu w odpowiednim momencie. Na pewno schemat będzie w internecie
@Arek817: boję się jak ognia tego rozkręcać, jeszcze za każdym razem dziadek z piwkiem siada na krześle obok mnie i mnie straszy "PAMIĘTAJ ZE JAK TO ROZKRĘCISZ TO JUŻ NIGDY TEGO NIE ZŁOŻYSZ TAK JAK TO BYŁO" (,)
@giguga: ostatnie teoretyczne pytanie, może będziesz wiedzieć bo widzę, że jesteś dobry :) rozumiem, ze nie ma znaczenia jak podłączę przewody pod te dwie śrubki na cewce butelkowej? w sensie nie ma tam żadnego plusa i minusa, podłączenie jest obojętne?
uzwojenie pierwotne to drut połączony zwarciowo więc nie ma rozróżnienia na + i -


@giguga: dobra bo bałem sie ze mogłem źle połączyć

tak czy siak dzięki mirku, na dzisiaj koniec, bardzo mi pomogles bo duzo wyjasniłeś, dziemki wielkie ()
@s3mpaaj: poczytaj sobie o zasadzie działania cewek i nikogo nie będziesz musiał wołać. Wiedzy jest od groma. Nigdy nie sprawdzałem cewki, po prostu przed chwilą zajrzałem do internetu, a na elektryce się nie znam.
Jak masz prostownik 6V to go podłącz na chwilę i naładuj cewkę.
@hipeklego: to nie kondensator( ͡° ͜ʖ ͡°) nie jestem technikiem. W momencie gdy prąd z akumulatora dociera do uzwojenia pierwotnego, wewnątrz cewki powstaje pole magnetyczne. Gdy układ zapłonowy potrzebuje ładunku elektrycznego zamyka obwód (przerywaczem lub modułem zapłonowym) co powoduje powstanie zjawiska indukcji (napięcie indukowane), załamuje się pole magnetyczne i wytwarza się prąd o napięciu około 250–400 V. To napięcie przechodzi na uzwojenie wtórne, co pozwala na zwielokrotnienie
@s3mpaaj: Iskrownik w jawce to #!$%@? zemsta szatana xD sam sie bawiłem z dwa lata przy tym to wiem. Ale zerknij tylko czy platynki/przerywacz działają, tj czy sie otwierają i zamykają plus czy nie rozleciały sie podkładki izolacyjne