Wpis z mikrobloga

Cześć, nowy jestem na tagu ale od jakiegoś czasu widzę tu dyskusje o kosztach życia w Azji, stanie Kambodży itd. A, że mam troche doświadczenia kilkuletniego w życiu w tym regionie to coś mogę powiedzieć.

Oczywiście, że można przeżyć za 400-500 USD. W Kambodży, w Wietnamie, na Filipinach. 600-700 również, to jest często więcej niż miesięcznie zarabiają lokalsi.

Natomiast Machaj i reszta youtuberów nie przerzuciła się na życie po khmersku. Nie je khmerskiego jedzenia codziennie w street foodzie. Chodzi do knajp, do miejsc które są z cenami dla expatów. Kupują w sklepach produkty dla expatów. Mieszkań szukają w wyższym standardzie budowanym dla bogatszych Khmerów, Chińczyków i obcokrajowców.
Stąd, życie za 800-1000-1400USD nie jest niczym dziwnym. Życie w Kambodży jest tanie, ale jedno wyjście do klubu to już wydatek kilkudziesięciu USD o ile nie chcecie siedzieć z jednym piwem. Lepsza restauracja, to samo.

To tak tylko w temacie.
I od razu powiem, że w Kambodży nie mieszkam.

#raportzpanstwasrodka #raportzakcji
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gadalbert: w Bangkoku będziesz miał lepsze i tańsze życie choćby ze względu na mniejszy czynsz przy relatywnie wyższym standardzie. Dodatkowo patrząc na aktualne ceny, które widzę w gniotach Machaja żywienie się w jadłodajniach Kambodży wychodzi sporo drożej - przynajmniej z tego co widzę bo w Kambodży byłem ostatnio w 2017 a w Tajlandii 3 miesiące temu. Na pewno w Kambodży tańszy jest a-----l i p-------y (Tajlandia ma tu jebitne cła).
  • Odpowiedz
@Wykopkidwa: nie mieszkam bo nie chcę, nic fajnego tam. mieszkam w jednym z krajów ościennych ale bywam tam. tyle.

@roo-bin szczególnie obecnie. Co do jedznenia ,nawet pod turyste, Kambodża zawsze była droższa przy gorszej jakości niż np. Wietnam czy Tajlandia.
  • Odpowiedz
no to teraz trzeba się zastanowić którą narrację promować


@wataf666: Ultra trafny komentarz, poszło trochę nie tak i zamiast zamożnych inwestorów paszyn fruta nazjeżdżała się masa meneli z jakąś tam rentą około 600$ o aparycji żula spod żabki, więc łysy musi zmienić trochę narracje i kieruje sie na bogacza, samemu będąc w sumie biednym menelem. Właściwie to jedyny człowiek zdolny do jakiegoś biznesu z prezesem który tam przyjechał to Krzyś
  • Odpowiedz
bo widzę teksty ze 600USD to norma


@Gadalbert: oj nie nie nie. my twierdzimy że za $600 da się przeżyć co potwierdził ostatnio jeden polak tam mieszkający obecnie. to łysy twierdzi zdecydowanie że:

nikt mi nie powie że za $600 da się wyżyć, $1500 to minimum

¯\_(ツ)_/¯ jest różnica? jest.
  • Odpowiedz
@Kroledyp: a kto normalny będzie inwestował w te paszyn fiuty w kraju z wysoką korupcją, braku jakichkolwiek gwarancji, braku prawa własności, niedziałającym systemem sądownictwa ("wylosowanie" wygranej mocno zależy od obywatelstwa i wielkości koperty) ? Chyba tylko ludzie pokroju ekipy krezusów i aktorów występujących na gniotach. No chyba, że szukają inwestorów, dla których wtopienie kilkuset tysięcy zielonych w jedną czy w drugą stronę aż tak mocno nie boli.
  • Odpowiedz