Wpis z mikrobloga

Nie no. Czlowiek wstaje rano, odpala tv i od razu humor poprawiony.
Pis zlozyl projekt ustawy ktora ma kontrolowac finansowanie organizacji pozarzadowych.

Mysle sobie "ok zaspanay jestem, jeszcze nie kontaktuje i mi sie przeslyszalo". Ale nie.
Serio koles tlumaczy ze warto wiedziec jak sa finansowane organizacje POZARZADOWE.

Cos mu sie pomerdalo w tym pustym kadlubku.

Warto wiedziec jak sa finansowane i jak wydaja pieniadze organizacje RZADOWE - a te czesto takich informacji nie ujawniaja nawet na wniosek. Chociaz maja taki obowiazek.

Organizacja POZARZADOWA (jak sama nazwa wskazuje) jest prywatna. Jesli wydaje rzadowe dotacje to jaknajbardziej - mozna je monitorowac. Co robi ze swoimi pieniedzmi (jak je wydaje i pozyskuje) to gowno rzadu ma obchodzic.

Normalnie codzienna #bekazpisu i to z samego rana. Ciekawe co jeszcze przyniesie dzien :D
  • 109
Ty serio myslisz ze oni nie wiedza kogo finansuje KGB czy CIA?


@gorzki99: fachowcy z pisu? Serio tak myślę.

To skad pochodzi kasa nie jest tak wazne jak to NA CO JEST WYDAWANA.


@gorzki99: pozwolę się nie zgodzić. Wiesz co to efekt motyla? Dobrze ulokowany milion rubli w USA, potrafi zdziałać cuda na drugim krańcu świata...
Mnie jednak nie interesuje skad ktos ma kase


@gorzki99: więc twierdzisz, że takie KGB/CIA będzie finansowało jakąś organizację bez powodu? Bo ty tego powodu nie widzisz?

ale za to bardziej mnie interesuje czy wydaje ja zgodnie z prawem.


@gorzki99: można wydawać pieniądze zgodnie z prawem, stwarzając przy tym zagrożenie dla państwa. Prawo nie jest panaceum na wszystko zło, bo reaguje na to, co już się wydarzyło, by zabronić tego w
@gorzki99

Od takich organizacji moze wymagac "raportu" ten kto na nia placi.


Niezależnie od 'pozornych' dobrych intencji, które po części rozumiem to jestem przeciwko zwiększaniu kontroli państwa nad sektorem pozarządowym(zwłaszcza, które miałyby być wprowadzone przez zamordystycznych, malostkowych debili i krętaczy).

Jednak ten argument akurat jest trochę inwalidą, bo jeśli ngo istnieje w formie stowarzyszenia lub fundacji, to państwo pośrednio na nie 'płaci' (a raczej ponosi utratę korzyści) poprzez preferencjne warunki takich podmiotów
można wydawać pieniądze zgodnie z prawem, stwarzając przy tym zagrożenie dla państwa. Prawo nie jest panaceum na wszystko zło, bo reaguje na to, co już się wydarzyło, by zabronić tego w przyszłości...


@Nieszkodnik: No i tutaj wchodzimy na teren o ktory mi chodzi ale malo kto to wylapuje.

Skoro mozna wydawac pieniadze zgodnie z prawem i tym samym stwarzac zagrozenie dla panstwa to IMHO oznacza to ze prawo jest zle.

Mamy
nie kop się z trollami xd


@Wlasciciel_prawakow: Ale ja to traktuje jak dobra zabawe :)
Fakt ze przeciwnicy niewymagajacy wiec mniejsza frajda ale przynajmniej inni moga zobaczyc wyniki konwersacji. I sami sobie wyrobic zdanie.

Patrz - ja zaczalem ten watek i mam opcje "usun wpis". Ale nie usuwam. NIech opinia publiczna sama sobie wyrobi zdanie. Czytajac calosc dyskusji.
Nigdy się nie zastanawiałeś z czego żyją Ci wszyscy obrońcy wolności wszelakich?


@JanuszAndrzejNowak: Nie, nie zastanawialem sie. A wiesz dlaczego? BO gowno mnie obchodzi z czego ktos zyje.

Mnie obchodzi z czego ja mam zyc. Wiec interesuje mnie na co rzad wydaje moje pieniadze ale nie interesuje mnie kto placi komus. I na co ten ktos wydaje nie moje pieniadze.

Taka drobna roznica. Ja sie skupiam na sobie a wy pisowcy
dopóki nie próbuje mi narzucać swojego światopoglądu ¯_(ツ)


@JanuszAndrzejNowak: bardzo mi przykro z tego powodu ze dajesz sobie narzucac swiatopoglad innych.

Dorosniesz to moze sie to zmieni.

zrozumiesz jak dorośniesz ¯_(ツ)/¯


Rocznik 1980 here. Jestes starszy? Ile mam jeszcze "dorosnac zeby zrozumiec"? Dzieciakiem bylem jak byly czasy ze panstwo mialo wszystko. Wiec nie do konca moge powiedziec ze wiem jak bylo w kazdym wzgledzie. Ale ja widze niebezpieczenstwa w tym