Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@MichuB: widzę, że nie rozumiesz pewnych rzeczy.

Gdyby Niemcy posługując się takimi symbolami zostaliby przez Żydów odprawieni z kwitkiem.

To jest kwestia szacunku do drugiej strony. Nie bez powodu sam TVN24 się zreflektował i wykadrował obraz.

Nie mam bólu dupy o samo UPA bo wiem, że nie tylko mordowali Polaków, ale również prowadzili walkę z sowieckim okupantem, ale... Sami Ukraińcy również poczuliby się dotknięci gdyby np. Kułeba został przyjęty przez polskich
nie wiem czym biedny, polski chłop wołyński sobie zasłużył, żeby zginąć pod siekierami razem z całą rodziną.


@marcinpodlas8: @BigxBoi: niczym, nigdzie nie pisałem że usprawiedliwiam tamte zezwierzecenie bo innaczej sie tego nazwac nie da, napisalem ze nie bylo to bez przyczyny. tylko tyle i az tyle.
jak zwykle oberwali niewinni a polska elita pasała sie w bogactwie. szczescie w nieszczesciu ich dopadł socjalizm

teraz mamy powoli to samo z sasinami
@albert107:

Czy ty czytasz co piszesz

to se poczytaj jak było za lacha zamienił byś się? to nie usprawiedliwia tej rzezi ale świat nie jest czarno biały

łykasz ruską propagande od koriwna i bandy jak leci, koniec dyskusjibonie wiesz o czym piszesz a klepiesz byle machać szabelką
@Tank1991
Człowieku do Korwina mi daleko i popieram Ukrainę w 100%, ale nie banderyzm.
Przejedź się na polską wieś przy granicy z Ukrainą i posłuchaj opowieści starych ludzi, może zmienisz podejście.

"Za lacha było źle"? To co mają powiedzieć Ukraińcy żyjący w czasach wielkiego głodu w ZSRR, zaplanowanej akcji niszczącej od podszewki naród Ukraiński. Tu nawet nie ma co porównywać, bo to niebo i ziemia.
@Tank1991
Ja #!$%@?. Ty kompletnie nie rozumiesz. Poza tym odnosisz się do jednego zdania w całym komentarzu jak dziecko.

Naród bez swojego kraju zawsze będzie miał pod górkę.
Porownujesz tutaj ludobójstwo w ZSRS i na Wołyniu, do gorszego traktowania "za lacha".
Na prawdę pogratulować.
@albert107: wiesz, Wołyń to nie było tak, że ukraiński chłop stwierdził „a dzisiaj nabije lacha na sztachetę”. W historii każde wydarzenie ma zwykle szereg przyczyn, które doprowadziły do takiego, a nie innego rozwoju sytuacji. Gdyby ukraiński chłop nie był wykluczony przez polską administrację, to by nie rosła nienawiść do polskiej mniejszości. Przypomnijmy, że tam Polaków było jakieś 20%. Następnie do prostego wykluczonego chłopa przychodzą integralni nacjonaliści i wskazują, że jest inna
@Tank1991 chłop wybrał JEDNO słowo z całej wypowiedzi i odpisał na nie. Nawet w ogóle nie odnoszące się do nacjonalizmu tylko do tego, że narodowi bez własnego państwa jest ciężko.