Wpis z mikrobloga

Planuję przejść na dietę oczyszczającą wątrobę. Niestety co strona, to różnica co do tego co jeść, a czego nie, np. jeśli chodzi o pieczywo. Niektórzy całkowicie odradzają, inni natomiast piszą, żeby jeść pełnoziarniste.
Ktoś był na takiej diecie i może mi napisać co faktycznie jeść, a czego nie?
I co do drastycznego sposobu polegającego na wypiciu oleju z sokiem z grejpfruta i gorzką solą...?
#dieta #zdrowie #zdroweodzywianie
  • 14
@Bastet_A: Co za dużo alko? :D Czy obtłuszczona wątróbka i boly? Chude mieśko, szyneczka z kurczaczka, raczej unikać warzywka typu brokuł, fasolka, unikać fruktozy w dużych ilościach, słodyczy zero, alko to samo, jakieś tam bieluchy z chlebka 100% żytniego. Esseliv Max. Zrobić USG wątroby i próby wątrobowe, do tego lipidogram. Po ostrym piciu na drugi dzień po śniadanku polecamu LIV.52 4 tablety. Na zgagę z rana mleka parę łyków.
@Bastet_A: Dużo zup na chudej kości. Absolutnie smażonego, kup parowar, albo piecz, zero czerwonego mięsa, zero fast foodów. Sport, dużo wody mineralnej. Rybki chude, typu dorsz. Jajka na miękko *wbrew pozorom to dobry tłuszcz
Jak to nie pomoże to do Harrego z Tybetu, tylko żeby w rękawiczkach dotykał bo wysypki dostaniesz.
@TurystaOdFleszyDystans:
Dlaczego przeszedłeś na taką dietę, zauważyłeś jakieś zmiany u siebie? I ile na niej byłeś, czy wciąż jesteś? I zauważyłeś jakieś różnice? I jeśli tak to po jakim czasie?
Ja szczerze powiedziawszy trochę profilaktycznie, bo w ostatnim czasie nie patrzyłam co jem i co weekend to jakaś impreza i czuję się ciągle zmęczona, mam mało energii, nastrój też taki średni
Brzuch bolał, prawa dolna strona, okazało się że wątroba obtłuszczona przez imprezy alko, szlugi i tak dalej. Trochę za dużo kilogramów. Po wdrożeniu dietki od razu lepiej, więcej energii, ból brzucha się osłabił, ale nie oszukujmy się, wątroba zaczyna regenerować się dopiero po 6 miesiącach. Czyli musisz trzymać dietę 6 miesięcy i dopiero po tym czasie wątroba zaczyna się leczyć, oczywiście jeśli w wątrobie nie doszło do nie odwracalnych zmian, jak doszło