Wpis z mikrobloga

@Rga79: Największe. Zobacz tutaj, około 20% na Argentynę, 20% na Meksyk i 21% na Arabię Saudyjską. Czyli chyba połowa szans, że ktoś z tej trójki będzie. Dużo osób widziało te wyliczenia, więc było pewne, że ktoś da taką konfigurację. Nawet ktoś znany. Sam pomyliłem się tylko tym, że dałem USA zamiast Meksyku. Choć wariant z Meksykiem też wysłałem do kumpla, ale jednak finalnie obstawiałem Jankesów.
kx_keytinho - @Rga79: Największe. Zobacz tutaj, około 20% na Argentynę, 20% na Meksyk...

źródło: comment_1648846631FMuAxi5eMomEkaD69MHSuc.jpg

Pobierz
@kamil-kryszkiewicz nie, bo taka grupa to minimalnie 1:512.
Masz 512 możliwości doboru drużyn do Polski (i to że spora górka, bo odpada wiele takich, gdzie trzy europejskie są w jednej z nami.
Więc na pewno nie więcej niż 500x u buka
@kx_keytinho: Dobra, ale czym jest prawdopodobieństwo „któraś z tych 3 drużyn będzie rywalem Polski” i „dokładnie te 3 drużyny będą w grupie z Polską”. Prostą kombinatoryką (może coś #!$%@?ę, bo jest środek piątkowej nocy) - prawdopodobieństwo pierwszego zdarzenia to 20%+20%+21,5% = 61,5%; drugiego 20%*20%*21,5% = 0,86%
@peszmerd: co jest nie tak? Doprecyzujesz? Nie twierdzę, że łatwo było to trafić, ale relatywnie najłatwiej, choć i tak te 1.08% czy coś koło tego. Też jak już się tak wylosowało jak wylosowało, to łatwo znaleźć kogoś kto tak obstawił, bo ludzie właśnie patrzyli na tę tabelkę i wybierali tych z największych szansami.

@Fluoo - chyba masz rację, ale ekspertem nie jestem. Patrząc na to ile jest znanych bardzo dziennikarzy sportowych