Wpis z mikrobloga

#tworczoscwlasna #muzykaelektroniczna #synthwave #domowestudio #homerecording

Od niedawna bawię się w muzykę elektroniczną. Zrobiłem pierwszy kawałek z którego jestem zadowolony. Klimaty (chyba) bliskie synthwave/retrowave

Gdyby komuś się chciało rzucić uchem będę przeszczęśliwy:

https://www.youtube.com/watch?v=Bj7lBjnoYG4

Info dla zainteresowanych (xD):
- Mastering robiony na domowych słuchawkach. Więc nie wiem jak to zabrzmi u Was (u mnie jest ok xD) mogą np. dawać za bardzo basy
- utwór (mastering) będzie kończony na słuchawkach odsłuchowych (czy tam studyjnych)
- krytyka bardzo mile widziana
Zuchwaly_Pstronk - #tworczoscwlasna #muzykaelektroniczna #synthwave #domowestudio #ho...

źródło: comment_1648831294zZIyr7tyixlgJ5qUYDq8r3.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: Jak już prosisz o opinię, to proszę :). Fajny kawałek i super te solówki syntezatora. Mastering to kwestia techniczna, ale warto się zainteresować platformami online lub Ozone 9. No i można by się zastanowić nad jakąś odmianą gdzieś w środku z jakąś progresją harmoniczną. Ale jeśli to zupełne początki, to możesz się cieszyć, bo chyba masz talent :).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@machszat: świetnie, dzięki :) No właśnie początkowo miała być progresja, ale tak mi siadł ten jeden dźwięk że go pociągnąłem do końca :D W następnym numerze zadbam już o większa różnorodność co by się więcej działo, dziękuję za opinię :)
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: Wiem, oni się cenią. Najfajniejszą funkcją ostatnio jest asystent masteringu. AI na podstawie odsłuchu kawałka zgrubnie ustawia wszystkie elementy toru i daje ci doskonały punkt wyjścia do zabawy. Jest on już w ósemce. Życzę powodzenia. Nie znam niestety nic darmowego poza moim kumplem ;).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@machszat: póki co poszła sybskrycja emastered i jestem zadowolony :)) Będzie siano szarpne się na ozone :) Bardzo dziękuję za naprowadzenie, już samo to co wyrzucił automat z emastered kładzie to co myślałem że zrobiłem (względnie) nieźle sam
  • Odpowiedz