Wpis z mikrobloga

kiedy rysujemy przedzialy liczbowe a kiedy parabole? ktos cos? wytlumaczy mi ?


@Morwi: A o co konkretnie chodzi? O rozwiązywanie nierówności? Może nierówności kwadratowych?
  • Odpowiedz
@Iperyt: jezeli robie funkcje kwadratowa albo funkcje to zawsze nie wiem czy mam z miejsc zerowych rysowac przedzial czy parabole jest jakies wytlumaczenie do tego?
  • Odpowiedz
@Dodwizo: okej rozumiem jak jest x2 to jest kwadratowa to rozumiem , znak = tez moze okreslic czy jest parabola czy nie? jezeli mialbym np x^+b+c=0 to jest tez nierownosc kwadratowa i rysuje parabole ?
  • Odpowiedz
@Iperyt: robiac funkcje kwadratowa czesto rysuje przedzialy a nie parabole i na tym sie wywalam , nie moge zrozumiec kiedy jest rysowana parabola a kiedy jest przedział
  • Odpowiedz
@Morwi: Nie, nierówność jest wtedy gdy nie masz znaku = tylko >,< i pochodne. Parabola jest gdy masz coś kwadratowe.

Przy nierównościach kwadratowych bierzemy to co jest "łączy" się z osią, w zależności od tego jaki masz znak nierówności i czy parabola jest w górę czy w dół
  • Odpowiedz
@Dodwizo: okej rozumiem wspolczynik x^ jezeli jest dodatni to parabola usmiechnia U a jak jest -x^ to w dol znak < okresla czy bierzemy wartosci ujemny a > dodatnie jezeli >/ co oznacza? czy tylko miejsce zerowe nalezy czy nie dobrze rozumiem ?
  • Odpowiedz
@Morwi: x >/ y oznacza x większe lub równe y więc większe lub równe zero

Wierzchołek obliczamy gdy jest nam do czegoś potrzebny, np. wyznaczenia zbioru wartości.

1 miejsce zerowe jest gdy delta równa się zero
  • Odpowiedz