Wpis z mikrobloga

@maxx92: chyba dwa lata a jak mój służyłeś w marynarce to było jeszcze dłużej. Ogólnie bawi mnie, że mój kuzyn który uzyskał obywatelstwo Szwajcarii i właśnie tam teraz odbywa służbę uważa to za super zabawę i możliwość rozwoju. Nie ma kręcenia wora itp.
Tam się ludzie cieszą z szkoleń co mają co jakiś czas bo się chłopaki zjadą i postrzelają oraz pobawią ASG w jakieś odziały itp. A przy okazji
  • Odpowiedz
@rezydenttomek: Też nie miałbym nic przeciwko poborowi gdyby zamiast roku bezsensownie spędzonego w koszarach na waleniu wódy i #!$%@? bez sensu, polska armia robiła szkolenia dla młodych w wakacje, takie intensywne gdzie faktycznie ludzie coś się nauczą. Zagonienie do tego studentów i zapoznanie ich z wojskiem mogłoby zachęcić do służby ludzi nieco sprytniejszych niż typowe Mateusze z Polski B, którzy idą do woja bo nie mają perspektyw ani planu na
  • Odpowiedz
@maxx92: Mojego ojca wziela do wojska następnego dnia jak się urodziłam, wiec przez pierwszy rok go chyba nawet nie widziałam zbytnio. Tez tak gadał, uj ze nie nadawał się do niczego tam, wiec siedział jedynie w papierach przez kolejne 10 lat xd
  • Odpowiedz
Sama chętnie odbyłabym taka służbę, gdyby to faktycznie był sposób na nauczenie się czegoś. Dyscypliny się nie boję, byłam instruktorką w harcerstwie, ale pomiatania i straty czasu już owszem.
  • Odpowiedz
@maxx92 mój stary przez całą służbę był kierowcą jakiegoś wyższego rangą oficera, czyli praca taksówkarza, a co się naopowiadał to jakby co najmniej 3 wojny przetrwał
  • Odpowiedz
@maxx92: kurde kiepscy to byly czasy. Pamietam z pierwszego sezonu odcinek o "bara bara figo fago pl" i o "matce boskiej kiepskiej". To byla komedia, nie to co te nowe odcinki na sile robione co usuwaja postacie bo aktor umarl
  • Odpowiedz
@Reaamu: O mam podobnie, byłem na przysiędze wojskowej własnego ojca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mój tata był ponad 1,5 roku w 97-98, ale mamie to było w to graj bo jako jedyny żywiciel rodziny dostawała spore rozłąkowe i inne takie tam dodatki, a za wyprawkę z wojska jak już tata odszedł do cywila założyliśmy telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz