Wpis z mikrobloga

@imdb: 10% osób przebywających obecnie w Polsce mówi w tym języku, a Ty się dziwisz ze kino puszcza w nim jakiś film? Widocznie się opłaca dostosować repertuar do odbiorców
  • Odpowiedz
@imdb: wiesz, że za 4 dychy masz abonament do kina i możesz w ogóle z niego wtedy nie wychodzić? A mimo to bolą Cię ze dwa filmy dla Ukrów? Trochę jednak xD
  • Odpowiedz
@imdb: przecież to prywatne biznesy. Mogą wydawać pieniądze na co im się podoba a tobie nic do tego.

To tak jakbyś się czepiał mnie, że wydaje swoje prywatne pieniądze na wsparci dla Ukraińców.
  • Odpowiedz
@KtosInnyNizJa:

@imdb: No i super, dzieci mogą pójść i obejrzeć. Czemu macie problem z tym co prywatne firmy robią?

Dziwnie brzmi ten argument w momencie nawoływania do bojkotu (słusznego) Rosji.
Jak widać ludzi obchodzi co robią prywatne firmy, mogą je krytykować, bojkotować, bo ich działanie ma konkretny wpływ taki jak pompowanie towaru/hajsu terrorystom i mordercom, kształtowanie światopoglądu itp.

  • Odpowiedz
@napster92: Pracuję w przemyśle. Najlepsze jest to, że instrukcje dla operatorów maszyn tworzone są również po ukraińsku (ale to od dawna), bo mamy wielu pracowników stamtąd. I...pomyśl sobie, czy w Niemczech lub UK tworzą takie instrukcje specjalnie dla Polaków ;)
  • Odpowiedz
@INTJ_26: to już jest problem tych krajów. My chcemy ich zasymilować, żeby tu żyli i zakładali rodziny, a nie odkładali na powrót do Ukrainy. Przy tak licznej mniejszości jest to wręcz wskazane.
  • Odpowiedz
Fair enough. Jak dla mnie - najlepszy naród dla nas pod kątem kombatybilności. Mega pracowici, uprzejmi, podobna mentalność.

Btw. Rozbawiło mnie, jak usłyszałam, że Grecja chce wziąć 60k Ukrainców do siebie. Ktoś by w końcu postawił ten kraj z powrotem :)
  • Odpowiedz