Wpis z mikrobloga

Mam pewien problem z zamówieniem z Zalando. Otóż kupiłem dwie bluzy i jedna była nadana przez Zalando, a druga przez Reebok. Obie zostały wysłane przez DPD i przy obu dostałem info od Zalando o wysyłce, ale tylko przy jednej czyli tej od Zalando dostałem info od firmy kurierskiej.

No i problem polega tu na tym, że o ile mogę zarządzać na stronie DPD przesyłką od Zalando (swoją droga tę już dostałem i odebrałem po przekierowaniu w "paczkomacie") o tyle w przypadku przesyłki od Reeboka nie dostaję ani na numer telefonu ani na maila kodu PIN do zarządzania ją. Nie mogę tym samym przekierować przesyłki do paczkomatu i nie wiem też czy zakładając, że przy nadaniu podali poprawne dane co do miejsca zamieszkania w ogóle będę mógł ją odebrać, jeśli kurier będzie chciał jakiś kod PIN. Pamiętam, że kiedyś odbierałem przesyłkę od Orange i kurier DPD chciał ode mnie kod, który otrzymałem na numer telefonu.

To nasuwa mi myśl, że w mogli się pomylić przy nadawaniu przesyłki i podali nie mój mail oraz numer telefonu i co bardzo możliwe mogli tez pomylić miejsce zamieszkania. Nie wiem już właściwie co z tym faktem robić.
Próbowałem dzwonić na infolinie na ten zwykły numer, ale mam zablokowane usługi premium. Potem jeszcze na stacjonarny i przeszło, ale tam to jakaś rozmowa z botem i w sumie nic z tego nie wynika oprócz tego, że powiedział o tej przesyłce, którą już odebrałem, a o tej drugiej już nic.
Patrze teraz na tracking i jest po kolei takie info:
*Zarejestrowano dane przesyłki, przesyłka jeszcze nienadana
*Przesyłka odebrana przez Kuriera
*Przyjęcie przesyłki w oddziale DPD WRO
*Powiadomienie mail WA1

Problem w tym, że no tego powiadomienia nie dostałem, a zostało ono rzekomo wysłane dzisiaj o 14.

#zalando #dpd #kurier
  • 3
@Masterpolska94: jezeli ktoś pomylił dane to i tak się o tym nie dowiesz bo nie będziesz w stanie udowodnić, że jesteś odbiorcą przesyłki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po co tyle przeżywasz, dane na 99,99999% są te które podałeś (może zalando nie przekazuje "podwykonawcy" maila/telefonu) i paczka będzie doręczona pod wskazany przez Ciebie adres.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NaChMiNick: No to właśnie fakt, że będzie doręczona pod mój adres to już mały problem. Zazwyczaj w godzinach jak dostarczają, to mnie nie ma w domu właśnie. Dlatego też wygodniej by mi było przekazać przesyłkę do paczkomatu, tak jak zrobiłem z poprzednią.

No i jeszcze nie wiem czy nawet jeśli doręczenie jest do mieszkania to jest to po prostu przekazanie paczki i elo, czy może trzeba podać kod z SMSa.
Jak