Wpis z mikrobloga

Robić Małysza na wykopie? Chcę założyć firmę i udałem do doradztwa finansowego. Dali mi jedną z najgorszych propozycji i do tego dali mi zbyt szybki termin do podpisania umowy o kredyt dla przedsiębiorców i do tego veksel blanco jest w umowie. Inna osoba, która przepracowała kupę lat w banku i zna się na kredytach, stanowczo odradziła mi podpisania takiej umowy.

Przy okazji. Zna ktoś jakieś porządne doradztwo finansowe w Poznaniu, którzy pomagają faktycznie kredytobiorcom i przedsiębiorcom lub przyszłym przedsiębiorcom?

#pytanie #pytaniedoeksperta #finanse #biznes #prawo #polska
  • 14
@SantiJacope: @DeoLawson: @Tomaszku: @majkel_dzekson: W Moim przypadku kwalifikuje się tylko na jeremie, gdzie można uzyskać dofinansowanie do 0,5 mln zł. Mi aż tyle nie jest potrzebne, max 150 tys. Są jeszcze pożyczki bezzwrotne ale na chwilę obecną nie przyznają w chwili obecnej. Polska wschodnia ma natomiast trochę więcej przywilejów, zachodnia niestety nie a mieszkam w zachodniej części tego kraju.

Obecnie negocjowana jest perspektywa na lata 2021-
2027 w
Weksel in blanco to standard przy umowie kredytowej. Alternatywnie możesz dostać 777 w formie aktu notarialnego za który będziesz musiał zapłacić. Ciężko powiedzieć o co miałbyś tu kręcić aferę.


@DeoLawson: Podając taki szybki termin podpisania umowy? Już 1.04?
@DeoLawson: Z bankiem ja nie rozmawiałem. Rozmawiałem z doradcą finansowym i taką propozycje dostałem. Gdyby to sam bank dał mi taką propozycję, to bym nie ruszał tematu na wykopie. Od czegoś ci doradcy powinni być, żeby klient miał, jak najlepsze warunki umowy a nie takie.
@PanDomestos: generalnie za finansowanie Jeremie odpowiada BGK. I na ich stronie masz informację o takich kredytach, które pokrywają się z tym, co masz w ofercie. Jedyną rozbieżnością jest data składania wniosku, ale na stronie masz też kontakt do ludzi z BGK, to możesz rozbieżność wyjaśnić. Natomiast to, że doradca chce Cię przekonać do jak najszybszego podpisania umowy... Cóż, tak to generalnie działa w każdej branży, może to nie do końca fajne,
dalej nie wiem o co chodzi, weksel ma ułatwić wierzycielowi ewentualną egzekucję, jakbyś przestał płacić. Nie chcesz pożyczki, to nie podpisuj


@majkel_dzekson: Doradca mógł dać propozycje też innej oferty np. przeczekać na pożyczkę bezzwrotną. Bezzwrotna jest bardziej korzystna od tej mi zaproponowanej. Tacy doradcy, że jednak lepiej iść rozmawiać ze samym bankiem niż jeszcze płacić na doradców, którzy dają najgorszą ofertę bo równocześnie to i bank sam pewnie dałby mi taką