Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wyjechał ktoś do Danii albo jakiegokolwiek innego kraju tylko ze znajomoscia angielskiego zeby pracowac w McDonaldzie albo rozwozic pizze itp? Pytam konkretnie o Danie bo podobno sa tam na tyle wysokie i w miare wyrownane pensje ze mozna przezyc nawet z gowno-prac, dla kontekstu dodam ze w Polsce moje "standardy" to telefon do 1000zl i laptop tez do 1000zl, samochod to jest dla mnie cos co ma jezdzic a podobno w Danii to w ogole mozna sie ograniczyc tylko do roweru co nie jest dla mnie problemem. Wiec wymagan nie mam wlasciwie zadnych, poza spokojnym, bezstresowym zyciem. Oczywiscie mam na mysli emigracje na stałe.
#emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6243eadf221d32e736db3833
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
  • Odpowiedz
HałaśliwaWybranka: jak jesteś przegrywem mentalnym (a jesteś) to się tam nie pchaj.

Dlaczego jesteś mentalnym przegrywem?

Bo wydaję ci sie ze zagranica jest tak wspaniale i kolorowo, ze popracujesz 168h w McD i bedziesz sobie gral w gierki cale zycie xD

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz
Finlandia here, początek był trudny pół roku na pol etatu jako dostawca po 800/900€ spokojnie starczyło na pokój i życie teraz po ogarnięciu papierów i pozwolenia na pobyt dostawa do sklepów Ok 170h/msc i spokojnie mogę z jednej wypłaty kupić sobie co chce typu z jednej iPhone, z drugiej MacBook i mieć jeszcze na większe mieszkanie i życie ;) Ale fakt podatki duże a dopóki nie ogarnie się papierów i tax card
  • Odpowiedz
@onionhero: Ja wyjechałem znając tylko ang, fińskiego uczę się dopiero tutaj samemu z podręczników dla obcokrajowcow i po prostu korzystając z niego przy każdej okazji. Tutaj naprawdę wszędzie dogadać się idzie po angielsku, nawet najstarsi Finowie rzadko kiedy nie potrafią poprowadzić rozmowy po ang. Natomiast moja zona wyjechała ze mną nie znając nawet angielskiego i po prawie roku tutaj ucząc się go tylko w pracy w trakcie kontaktów z innymi spokojnie
  • Odpowiedz
@onionhero: Zajęcie może mało prestiżowe bo ja dostarczam gotowe sushi do sklepów w Helsinkach codziennie a różowa pracuje w obsłudze promów do Estonii i Szwecji ale tak jak mówiłem start tu jest ciężki pomimo tego ze Polska jest w unii to i tak wiele załatwiania i głupich przepisów typu konieczne fińskie konto bankowe do wypłaty a nie założy się go bez fińskiej umowy o prace a nie dostanie się jej bez
  • Odpowiedz
Drzewo: @AnonimoweMirkoWyznania: HałaśliwaWybranka: pensja w Mc w Danii to w przeliczeniu na dolary, 20$. 160h pracy to 3200$. W przeliczeniu na dolary, minimalna brutto w Polsce to niecale 5$. 160h pracy to 800$. I owszem, jedzenie, wynajem itd wszedzie kosztuje inaczej. Ale cala elektronika wszedzie kosztuje tyle samo. Samochody, te twoje gierki, to wszystko ma uniwersalne ceny. Przy 20$ za godzine Duńczyk pracuje na takie airpodsy okolo 7-8h. Polak 30h.
  • Odpowiedz