Wpis z mikrobloga

Czym najlepiej kopiować dane z jednego dysku na drugi aby były one 1:1 kompletne?
Klonowanie nie wchodzi w grę, bo na drugim trzymam też inne dane

Próbowałem już różnymi sposobami - m.in. zwyķłe "kopiuj-wklej" Robocopy, Fastcopy, Total Commander, rsync -avzh (zarówno przez terminal na windowsie jak i z Ubuntu LiveCD)
We wszystkich przypadkach finalnie podczas sprawdzania zawsze czegoś brakowało (ilość plików) - przy niektórych powyższych sposobach mniej, a przy niektórych więcej..

Teraz leci mi kopiowanie z użyciem TeraCopy, oby było lepiej..

Polecacie może jeszcze jakieś inne programy do kopiowania?

Wydaje mi się że problemem mogą być też zbyt długie nazwy plików - bo taki komunikat wyskoczył mi podczas zwykłego kopiowania "kopiuj-wklej"

PS. Jak kopiuję w Windowsie to zawsze w trybie awaryjnym - tak aby nic mi tam w tle nie chodziło
#komputery #informatyka #backup
  • 6
@DinapeS: robocopy (skąd )C:\ (gdzie?)D:\ /E /ZB /DCOPY:T /copy:DAT /R:1 /W:1 /V /TEE a jak chcesz to dodaj sobie /LOG:D:\tajnylog.log aby Ci to wszystko wrzucił do pliku co ogarnął
@DinapeS: Mogą być problemy w nazwach plików, albo problemy z plikami źródłowymi. Bo technicznie każdy program powinien poprawnie skopiować pliki 1 do 1. Sprawdź uprawnienia plików źródłowych, odpalaj soft do kopiowania z uprawnieniami administratora, i upewnij się, że po obu stronach były takie same systemy plików (w Windows NTFS jest na przykład) aby być pewnym, że przerzuci poprawnie uprawnienia. Jeżeli na tym Ci nie zależy, to sprawdź własnie długość znaków obsługiwanych