Wpis z mikrobloga

Ciekawa jestem jak szybko się odwróci sytuacja z Ukraińcami, dziś każde złe słowo w ich stronę jest krytykowane i zostajesz zwyzywany od piesków Putina, a przypomnę tylko ze dwa miesiące temu normą była gąbka z barwami Ukrainy z tekstem o milionach bakterii xD

Byłam tu przy okazji afery z Solgazem, którego wykop wręcz kochał, a dziś jaka jest sytuacja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Byłam tu przy okazji afery z tym młodym grubym chłopcem co się ocenami na YouTube chwalił i co? Tak go wykop wypromował że po tygodniu już miał scam ruletki na kanale i się wykop od niego odciął xD

Przychodzą dni żniw i dni nieurodzaju, a ja niepanimaju (,)

Zobaczymy jak długo, zieloni 500 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wykop #wojna #rosja #ukraina #uchodzcy #takaprawda #afera
  • 11
@Victim: to norma, to samo było z pandemią - Szumowski bohatyr narodowy z oczodołami, wszystkie ręce na pokład, szycie masek, rozgalopowano się z tym do tego stopnia że zaczęto podejmować absurdalne decyzje np zamknięcie lasów co było wodą na młyn do rozyebania się tego wszystkiego - to można porównać np do cenzopap - ruch anty powstały z powodu ubóstwiania Wojtyły rozkwitł do tego stopnia że dzisiejsza młodzież kojarzy papieża Polaka wyłącznie
dziś każde złe słowo w ich stronę jest krytykowane i zostajesz zwyzywany od piesków Putina,


@Victim: to jeszcze nic, dziś dostajesz obelgi bo krytykujesz np. działanie rządu i samorządów w kwestii ukraińskiej, gdzie rozdaje się hajs na lewo i prawo, a "polityka" pomocy uchodźcom nie przypomina doraźnych działań w ramach ratowania ludzi uciekających przed wojną, tylko długofalową politykę instalacji licznej mniejszości narodowej w Polsce.

Ba, nawet wspomnienie o rosnących cenach najmu
@adam-antoszewski: Jestem rozdarty. Uciekających ratować trzeba. Gdyby w Polsce był normalny rząd który dba o obywatela to bym się nie odzywał. Jakbyśmy mieli służbę zdrowia jak w Kanadzie gdzie nikt nie musi długo czekać i godne zarobki. Ale jeśli jakieś polskie dziecko czy senior zostanie pokrzywdzone bo PiSiory chcą zasilić Januszeksy tańszymi pracownikami no to już milczał nie będę. Tak czy inaczej krytykuję decyzje polityczne, a nie samych Ukraińców ! Pożyjemy,
@brajanek95: Oczywiście, że uciekającym cywilom z sąsiedniego kraju przed zawieruchą wojenną należy się azyl. Ale tak jak mówisz pożyjemy zobaczymy - teraz Ukraińcy okazują wdzięczność Polakom, ale mnie interesuje czy o pomocy Polski będą pamiętać za parę lat. I chociaż partia Svoboda nie wygrywa wyborów ogólnokrajowych, to niestety myśl banderowska w pewnym stopniu przedostała się w ostatnich paru latach do mainstreamu ukraińskiego społeczeństwa.
@Victim: Moim zdaniem chodzi o nie powodowanie większych konfliktów, które i tak pewnie wynikną, jeśli sytuacja potrwa za długo... Teraz rzeczywiście trzeba skupić się na pomocy i ogarnianiu sytuacji, a nie nagłaśnianiu pomniejszych afer. Ludzie w każdym środowisku są różni i czy spojrzysz na grupę zawodową czy na naród będzie procent jednostek konfliktowych. Poza tym teraz kraj identyfikujemy bardziej z ludźmi, więc pewne żarty czy memy są nie na miejscu.