Wpis z mikrobloga

Wiecie może czy można zamówić Starlinka na FVAT i normalnie dostawać od nich fakturę za usługę? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat, a przyznam że to znacząco by zwiększyło jego opłacalność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I pytanie do posiadaczy - wiem że jest teoretycznie przypisany do jednej lokalizacji którą można zmieniać ale bez pewności że będzie dostępny - pytanie tylko czy zakupiony w Polsce zadziała też np. w innych krajach Europy? Bo widziałem chyba na reddicie że Kanadyjski nie działa w USA bo certyfikacja itd. ()

#starlink #internet #isp #elonmusk #spacex #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #firma #b2b
  • 26
@Pan_Slon: no i jest niby przywiązany, ale można w ustawieniach zmienić miejsce jego bytowania i wtedy coś tam się niby przestawia i niby zadziała - stąd szukam opinii osoby która ma taki dynks, bo filmiki na YT to ja też już widziałem ;)
@Pit1337: Mozesz zmienic na inny adres w tym samym kraju a nie skakac z kraju do kraju, jeszcze nie napalaj sie tak na opcje poniewaz gdy zmienisz adres po czym bedziesz chcial wrocic od pierwotnego okaze sie, ze ktos inny zajal twoje miejsce w okolicy (ograniczenie pojemnosci).
@krzywy_kanister: W kraju to jeszcze jako tako ujdzie. Use case jest taki że z różową oboje pracujemy 100% remote i często jeździmy raz do moich rodziców a raz do jej, więc kręcimy się po wiochach zabitych dechami i potrzebujemy dobrego łącza które jedzie razem z nami. W wakacje najchętniej byśmy tego Starlinka wzięli do kampera no ale jak się nie da to trudno.
@Pit1337: Ujdzie tak, ze bedziesz mial zablokowana zmiane adresu? Starlink ma jakas drozsza opcje USA do kilku lokalizacji tylko cholera wie mowa o kilku zestawach czy przenoszeniu jednego, niby jakis roaming wlaczaja ale nie do konca wiec jesli to spodziewam sie drozszej opcji.
@krzywy_kanister: Miałem nadzieję że ktoś potwierdzi jak to działa bo w internetach sprzeczne informacje, jedni piszą że można mu ten adres zmieniać ale tylko raz na ileś czasu, inni że w ogóle itd.