Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

1. Poszukuję zapasowej ładowarki do baterii poniżej. Generalnie, już jedną ładowarkę mam i jej parametry wyjściowe to 7.2V/1A (zdjęcia ładowarki i wtyku w komentarzach).

Znalazłem na Ali ładowarki o takich samych parametrach, ale mają napisane np. Li-Ion charger i nie jestem pewny czy mogę nimi ładować ten akumulator.

Na przykład taka: https://pl.aliexpress.com/item/1005003289010040.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.38db245eybf5uH&algo_pvid=2dc3c65d-d7fa-405d-a9a3-8ed4634552e4&algo_exp_id=2dc3c65d-d7fa-405d-a9a3-8ed4634552e4-2&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000025039745179%22%7D&pdp_pi=-1%3B25.19%3B-1%3B-1%40salePrice%3BPLN%3Bsearch-mainSearch

Będzie działać? :-)

2. Prawdopodobnie będę chciał wymienić ten akumulator na nowy. Mógłby ktoś poratować czym mam się kierować szukając takiego samego akumulatora? Ważny jest ten sam rozmiar no i żeby działał z blokadą parkingową, więc pewnie te same parametry. Takie podłączenie kabelków można zrobić w domu jakoś? Może da się kupić jakiś akumulator który będzie dłużej trzymał?

#elektronika
#motoryzacja bo to bateria do blokady miejsca parkingowego :)
Pobierz everybodykombinerki - Cześć Mirki!

1. Poszukuję zapasowej ładowarki do baterii pon...
źródło: comment_1648479857Kwjyvkv7gDh8NdakQCPspY.jpg
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@everybodykombinerki: Szukaj ładowarki do akumulatorów żelowych 6V. Jeżeli chcesz dać większy akumulator to wtedy przyda Ci się mocniejsza ładowarka żeby to się wieki nie ładowało. Jak będziesz wymieniał to patrz na napięcie 6V, pojemność i rozmiary. Więcej AH = dłuższe działanie na jednym ładowaniu.
@janusz_biznesu: Dzięki!

Kilka dodatkowych pytań:
1. Moja ładowarka ma 7.2V i 1A. Mam szukać ładowarki z parametrami: takie samo napięcie, takie samo natężenie? Chyba wyższe natężenie -> szybciej ładuje, tak? A co jeśli napięcie jest inne na mojej, a nowa będzie miała np 6V?
2. Widzę teraz, że ten aku to jest 6V 20AH. Skoro tak, to czemu dali ładowarkę 7,2V? To nie jest błąd? A może tak trzeba?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@everybodykombinerki: Optymalny prąd ładowania to 10% pojemności. 12A*0.1=1.2A Jeżeli prąd będzie większy to akumulator może się szybciej zużyć. 6V to napięcie nominalne. Nie patrz na to jak na zasilacz tylko ładowarkę. Ładowsrka ma być do aku 6V. To że oni tam piszą 7.2V to uproszczenie. Takie będzie napięcie jak aku będzie w pełni naładowane.
Widzę teraz, że ten aku to jest 6V 20AH. Skoro tak, to czemu dali ładowarkę 7,2V? To nie jest błąd? A może tak trzeba?


@everybodykombinerki: tak trzeba, zawsze akumulatory ładuje się wyższym napięciem niż to z etykiety.

I musisz kupić ładowarkę, a nie zasilacz, bo ten drugi się spali albo ubije akumulator.