Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie, że przy rosyjskim ataku na Polskę, nawet jak rosja od razu przegra dzięki pomocy NATO, to wszyskie zniszczenia będą na naszym terytorium. Nawet przy tygodniowej wojnie natychmiast przegranej przez rosję (najlepszy scenariusz) będziemy mieli:
– zrujnowaną infrastrukturę
– zrujnowaną gospodarkę
– miliony ludzi, którzy wyjadą za granicę
– brak jakichkolwiek inwestycji na lata

Dla odmiany rosja poniesie tylko takie straty, jakie poniesie jej wojsko (sprzęt i parę tysięcy ludzi).

#ukraina #polska #rosja #ojna
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomasztomasz1234: Nie ma takiej opcji. NATO by bezpiecznie operować w Polsce i krajach bałtyckich, musi pozbyć się stacji radarowych i wyrzutni rakiet balistycznych. Zniszczenie rosyjskich baz i szlaków zaopatrzeniowych będzie priorytetem. To nie Falklandy, tutaj nie da się zrobić wojny ograniczanej na terytorium sojusznika.
  • Odpowiedz
@kotkipsotki: ja jedynie o zasadzie proporcjonalności strat słyszałem w doktrynie użycia broni nuklearnej. Nigdy nie słyszałem o takiej samej zasadzie proponowanej gdziekolwiek w wojnie konwencjonalnej.
  • Odpowiedz
@tomasztomasz1234: Ty jesteś normalny? Przecież pierwszego dnia jak Rosja nas zaatakuje to F35 i F22 będą niszczyć cele strategiczne w Moskwie. Wojna skończy się w tydzień i poza pechowcami co dostaną rakietami z pierwszego uderzenia zacznie się wielka inwestycja w odbudowę. Za to Rosja będzie miała zupełnie zniszczoną infrastrukturę na lata.
  • Odpowiedz
@tomasztomasz1234: Samoloty mające sygnaturę radarową pudełka od zapałek mogą sobie wlecieć absolutnie gdzie chcą i kiedy chcą i zniszczyć każdy cel na jaki mają ochotę. Kto im zabroni? Obrona przeciwlotnicza dla której są niewidoczne? Czy samoloty wroga które zostają zniszczone jak się pokażą jako kropka na radarze? Ameryka rękami Ukraińców rozwala rusków wykorzystując mniej niż 1% swoich możliwości i sprzętu. Gdyby się zaangażowali na 10-20% to z ruskich w tydzień
  • Odpowiedz
@nieznamysie: O pan wybaczy kurde jaki ekspert się znalazł. Zobacz trzeba było Amerykanom powiedzieć że stealth nie działa zanim wydali na niego miliardy dolarów :D:D:D
  • Odpowiedz