Wpis z mikrobloga

" JEST TAKA INFLACJA, ŻE WOLĘ TRZYMAĆ MIESZKANIE NIŻ GOTÓWKĘ "
- daily reminder, że mieszkania nie wliczają się do koszyka CPI i wzrost ich wartości nie jest skorelowany z odczytem inflacji. a jeśli w ogóle jest relacja, to raczej można się spodziewać związku odwrotnego: im bardziej wywali inflacja, tym wyżej i przez dłuższy czas wysoko znajdą się stopy procentowe, co odbije się negatywnie na pieniądzu kreowanym kredytami - a ilość tego pieniądza jest już jak najbardziej skorelowana z cenami mieszkań
#nieruchomosci #inflacja #nbp #rpp
  • 15
  • Odpowiedz
@affairz: Książkowo mamy scenariusz na kryzys co może poskutkować nagłym parciem na sprzedaż mieszkać… ale żyjemy w Polsce gdzie mieszkanie to jest majestat i godność każdego obywatela jak to mawiał zbysiu stonoga ( ͡° ͜ʖ ͡°) inne podejście maja Hiszpanie czy Irlandczycy a inne Polacy (czy wgl Słowianie). Ten cytat który zapodałeś to jest motto każdego januszo rentiera których w Polsce przez politykę państwa jest mnóstwo. Strasznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@affairz: musisz to tylko wytlumaczyc ekspertom którzy twierdzą że najlepsza ochrona kapitału przed inflacja są nieruchomości. Kto ma rację ty czy oni ?
  • Odpowiedz
@zeek: jeśli wzrost cen mieszkań tylko niewiele wyprzedza inflację, to sytuacja jest zdrowa. Jeśli mieszkania drożeją o 10% przy 5% inflacji, to coś psuje rynek.
  • Odpowiedz
@Vateusz23: taka zdroworozsądkowa konkluzja na ten moment powinna brzmieć: nie, przy inflacji 12% zakup mieszkania nie sprawi, że ochronisz kapitał. w pesymistycznym wariancie może za to sprawić, że stracisz nie tylko na inflacji, ale również nominalnie na spadku cen mieszkań. ale w to mityczne JEBNIĘCIE osobiście wierzę coraz mniej. zwłaszcza jestem #!$%@?, bo wszystkie perełki u mnie w mieście schodzą na pniu
  • Odpowiedz
@affairz: Z tego co sobie kiedyś googlowałem na schoolarze to ceny nieruchomości generalnie szły w parze z inflacją w dłuższej perspektywie czasowej i generalnie jako hedge były niezłym wyborem. Natomiast obecnie mamy na tyle dziwną sytuację ekonomiczną, że nie zdziwi mnie żaden scenariusz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@affairz: ale jak ci sie wydaje, sa ludzie bogaci u nas i jest ich sporo. Czy w tej sytuacji i z popi3rdolonym rzadem i szefem nbp - beda trzymac kase na koncie? No nie- wejda w nieruchomosci. Plus masa uchodzcow, tu bedzie sie grubo dzialo.
  • Odpowiedz