Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia
Mirki wypadł mi spod kół kamień i rozwalił gościowi szybę. Chce za to 450zł, lepiej dać mu w hajs, czy niech to robi z mojego OC? Mam na siebie dwa samochody jedno OC ~500zł drugie 600, jest szansa że strace zniżek na więcej niż te 450zł?
  • 12
@melba: Praktycznie zawsze bardziej się opłaca robić z ubezpieczenia, i Tobie i jemu. Druga kwestia podniesiona wyżej czy masz obowiązek to robić jest zupełnie osobna.

Generalnie bez dokumentacji - np. nagrania, albo Twojego przyznania do winy :) - że faktycznie Ty byłeś sprawcą, to ubezpieczalnia odmówi wypłaty środków i Ty też powinieneś. Zazwyczaj kamień "strzelony" spod osobówki nie uszkodzi szyby ani lakieru, bo przy zachowaniu odpowiedniej odległości zwyczajnie nie doleci z
@melba: Jeśli kamień nie spadł z naczepy albo nie miałeś jakichś udziwnionych kół z turbo wyrzutnią kamieni to dlaczego to w ogóle ma być Twoja wina? Jeśli już czyjaś to albo jego bo nie zachował odpowiedniej odległości albo zarządcy drogi bo leżały na niej kamienie. Niech wzywa Policję albo spada bo nic mu nie jesteś winny.