Wpis z mikrobloga

Największym skandalem całej pandemii jest to, że nikt, ale to absolutnie nikt nie poniósł odpowiedzialności za politykę covidową.

- pamiętacie restauratora, który się powiesił?
- ile osób straciło dorobek życia?
- ile dzieciakow doznało nieodwracalnych strat społeczno-intelektualnych?
- ile osób zmarło i jeszcze umrze z powodu odcięcia służby zdrowia?
- jak bardzo zbiedniejemy przez ruinę gospodarczą zapoczątkowaną dwa lata temu?
- ile osób poddano ostracyzmowi społecznemu, opluto, zgnojono za jakiekolwiek odstępstwo od covidowej ortodoksji?
- Ile osób ma na zawsze złamaną psychikę przez nieustającą panikę sączącą się z mediów?

To jest największa katastrofa i zbrodnia ostatnich dekad... i nikt za to nie odpowie.

#koronawirus #bekazpisu #przemyslenia
  • 49
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna ja tylko przypominam, że wiemy już że ruskie trolle bardzo aktywnie działają właśnie tworząc takie posty jak ten.

Mamy do czynienia z ruskim trolem, albo pożytecznym idiotą.

Obstawiam więc ze wykopki wyplusuja tego posta w gorące ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 62
@ItsFine: czy ty jesteś poważny? Domaganie się odpowiedzialnosci od własnego rządu to ruski trolling? Czy właśnie każdy polityk aktualnie wykorzystuje tragiczną sytuację wojny do zmycia z siebie wszelkich grzechów? Może to ty jesteś pisowskim trollem?
  • Odpowiedz
@ItsFine: Idź być fajnopolakiem gdzie indziej.

Polityka covidowa w PL i większości krajów świata to granda. Odbieranie ludziom podstawowych praw (do pracy, do przemieszczania się, do korzystania ze sklepów w dowolnych godzinach), a Ty wyskakujesz z ruskimi trollami.

Osoby które wprowadziły te „przepisy” w formie rozporządzeń z Twittera powinny odpowiedzieć za swoje decyzje (o ile ich nie zmienili) w momencie gdy pojawiły się pierwsze dowody (badania a nie filmy z rzułtymi
  • Odpowiedz
@ItsFine: ja #!$%@? xdd ja już się zaczynam zastanawiać, czy ktoś wam płaci za posądzanie wszystkich o bycie ruskimi trollami? Jak mam inne zdanie od ciebie to już jestem ruskim trollem?
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: pomijając to, że nasz rząd faktycznie ustanawiał rozporządzenia, które nie miały większego sensu (np zamykanie lasów), to jednak gdy pandemia się zaczęła nikt nie miał pojęcia, jak walczyć z tą chorobą, ani nawet do końca nie były znane skutki. Każdy rząd działał mniej więcej w podobnym stopniu (dystans społeczny, maseczki i inne formy ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa), bo nie było szczepionki i lekarstwa.

Z perspektywy czasu łatwo krytykować pewne działania,
  • Odpowiedz
@Barka_Mleczna:
I teraz jeszcze całe to zło należy pomnożyć przez liczbę krajów na świecie, które próbowały powstrzymać wirusa za pomocą odbierania ludziom podstawowych praw. Bo przecież od zawsze z chorobami sezonowymi walczyło się w ten sposób, no nie?

Lokdałny i cała reszta tego tałatajstwa były zbrodnia przeciwko ludzkości, za którą nikt nie odpowie. Nie dość, że odpowiedzialni za to "eksperci" i politycy najprawdopodobniej nigdy nie staną przed sądem, to jeszcze nawet
  • Odpowiedz
To był chyba jedyny spośród wysoko rozwiniętych krajów, który na pandemię nie zareagował w skrajnie paniczny sposób, gdzie ludzie nie zaczęli szamotać się jak kurczaki z obciętymi głowami. I wygląda na to, że całkiem dobrze na tym wyszli.


@Devilus: podobnie jak niektóre stany USA, np. Floryda, która ma chyba najbardziej rigczowego lidera we współczesnym świecie.

Dobija mnie to, jak niektórzy tutaj chcą usprawiedliwiać całe zło słowami "inni też tak robili" -
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Sam sobie zadaję to pytanie. Wirus celebryta zniknął z dnia na dzień, ale żaden #!$%@? nie odpowie za powyższe zarzuty. Ci którzy za brak maseczki w osiedlowym byliby w stanie kogoś pobić jeszcze kilka dni temu, dziś radośnie nie noszą maseczek, bo pan pozwolił.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Bo w Polsce nikt za nic nie odpowiada, nawet najprostsze sprawy potrafią trwać latami a jak polityk coś przeskrobie i nawet powstanie komisja śledcza to powie 100 razy nie pamiętam i papa pora na cs'a, w Polsce nie ma żadnej opozycji, wszyscy za kulisami piją razem wódkę u Mazurka a walka polityczna to teatr aby plebs miał się czym emocjonować.
  • Odpowiedz