Wpis z mikrobloga

Ale h@j to ukraince łamią konwencję genewską ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xxxmen: Jesli to nie fake to lamia. Ale ja z tym nie mam problemu. Konwencja genewska dotyczy zasad prowadzenia wojny itp.

jesli jedna strona ja zlamala to druga strona z automatu moze (powinna) jej nie stosowac.

No bo jak to jest? Ja moge zlamac zasady ale jak mnie zlapiecie to je stosujcie? No paranoja jakas.
  • Odpowiedz
@KorwinizacjaPrzelyku: Kolego, wykopki to odzwierciedlenie społeczeństwa. Społeczeństwo w 85% składa się z łatwo manipulowalnych ułomków. Jak flaga zawieje, tak oni robią i myślą. Wykopki są żądni krwi, tylko nie są świadomi tego, że to ich krew będzie niedługo przelewana.
  • Odpowiedz
@KorwinizacjaPrzelyku: problem z konwencjami genewskimi jest taki że żaden duży gracz nawet nie próbuje się do nich stosować. Współczesne pole walki wymaga usuwania tkanki żywej tak żeby nie mogła podejść z javelinem do czołgu, a skoro ostrzeliwuje się miasta to trudno oczekiwać żeby zostało zachowane prawo odnośnie traktowania jeńców. To może być miecz obosieczny bo wtedy obie strony przestaną głaskać schwytane żołdactwo
  • Odpowiedz
Tym właśnie #!$%@? się cywilizacja europejska, że do osądu stosuje prawo, a nie czyjeś emocje. Najgorszy zbrodniarz wojenny musi mieć prawo do postawienia go przed sądem. W przeciwnym wypadku nie będziemy się różnić niczym od tej kacapskiej dziczy.


@KorwinizacjaPrzelyku: Tak tak, ciekawe jakie sąd wydawał wyroki w poniższych nalotach xD

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_ameryka%C5%84skich_nalot%C3%B3w_w_Pakistanie
  • Odpowiedz
@KorwinizacjaPrzelyku: To sprawdź jeszcze kim jest jeniec wojenny, kto zyskuje miano kombatantna, i kto się pod to nie kwalifikuje (tj. jest wykluczony z ochrony gwarantowanej konwencją genewską). Podpowiem: m.in. zbrodniarze wojenni. Jeżeli złamali konwencję, nie są jeńcami i nie przysługuje im ochrona gwarantowana jeńcom wojennym.
  • Odpowiedz