Wpis z mikrobloga

Nasza tradycyjna pogadanka o Oscarach Może to nie był dla filmów najlepszy rok, ale kilka produkcji warto zobaczyć, część z nich już jest dostępna w serwisach streamingowych. Jak zawsze, warto zwrócić uwagę na mniejsze produkcje.

TL;DR: Ze wszystkich filmów, które są nominowane w różnych kategoriach najbardziej polecam „Tick, Tick… BOOM!”. Do zobaczenia na Netfliksie. A jeśli nie lubicie musicali (ja też tak kiedyś myślałem), to sprawdźcie „Belfast” (w kinach), „CODĘ” (na Apple TV+) lub „Córkę" (w kinach). Napisałem to na starcie, bo wiem, drogie robaczki, że wielu z was nie przeczyta całego tekstu.

Cały tekst: https://paranafilm.pl/oscary-2022/

#oscary #oscary2022 #paranafilm #kino #film #filmy #belfast #coda #ticktickboom#netflix #appletv #corka
Paranafilm - Nasza tradycyjna pogadanka o Oscarach Może to nie był dla filmów najleps...

źródło: comment_1648388575J0ZKTqyqqMLEEkJFLjqC09.jpg

Pobierz
  • 2
@Para_na_film: Mamy dokładnie odwrotne upodobania w tegorocznych Oscarach.

Coda - Historia równie stara co kino w kolorze. Wybór między własnymi marzeniami a zobowiązaniami wobec stada. Ogląda się to w miarę przyjemnie ale film unika prawdziwego konfliktu, zamiast postawić bohaterkę przed trudnym wyborem z których każdy będzie miał mocne konsekwencje właściwie okazuje się że tych konsekwencji nie ma - wszystko się kończy łatwo, przyjemnie i miło. Aż mdli od cukru.

Belfast -