Wpis z mikrobloga

@brh77603: Kurde xD ciekawa sprawa chce zapłacić podatek online a tu mnie straszą ze jak cena transakcyjna będzie inna od wartości rynkowej to będę musiał zapłacić za jakiegoś rzeczoznawcę a z drugiej strony nie mam jak wyliczyć średniej kwoty rynkowej ¯_(ツ)_/¯
@ztck: powiem Ci ze jak ostatnio kupilem #!$%@? golfa 4 za 3.5k i poszedlem zapłacić do urzędu ten #!$%@? podatek to mi wyliczyli od 6k bo taka niby była wtedy średnia a ze to różnica o prawie 50% to baba się kłóciła jak #!$%@? wiec boje się ze gdy zapłacę online od wartości transakcyjnej to im coś #!$%@?
@dwarfguard: powiem ci coś jeszcze lepszego: jeżeli kupiłeś samochód do naprawy za 3000 zł, a wg Eurotaxu chodzi on po 6000 zł, to gdy nie zgodzisz się zapłacić podatku od kwoty rynkowej, to będziesz musiał w Urzędzie Skarbowym przedstawić kosztorys naprawy od rzeczoznawcy na potwierdzenie swojej racji.
@dwarfguard: Kiedyś w US robiłem zgłoszenie darowizny. Mimo, ze kwota wpisana na umowie to i tak sprawdzała w książce wartość.
Choć jak zgłaszałem kupno kolejnego auta by wyliczyc PCC i wpisałem kwotę z umowy (wpisałem realna, nie zaniżałem) to nic się nie działo.