Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 50
Mi ubliża, jak babeczki na siłę wpychają feminatywy typu psycholożka, chirurzka.
Sama na spotkaniach słyszę "zwracam się do deweloperów i, oj przepraszam, zapomniałem, do deweloperek" (jestem jedyna baba w teamie) i chce mi się po prostu śmiać.
I tak samo jest z osobami czarnoskorymi, dla mnie takie podkreślanie innosci jest jak podjazdy dla niepełnosprawnych. O co cho
  • 25
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@lrllrlrr: właśnie nawet nie, kobiet jest prawie tyle samo, a mimo to jest odwalanie jakichś cyrkow
Jedna dziewczyna napisała na grupie "give her a job" na Facebooku że jest fotografem i została zmieszana z błotem, bo nie nazywa siebie "fotografka".
Ja sama, jak napisałam żeby nie wciskać i nie tworzyć feminatywów na siłę usłyszałam, że nie mogę się nazywać prawdziwa kobieta xd
@Anesa: jak dla mnie feminatywy są akurat spoko, kiedyś funkcjonowały w języku, teraz jakiś burdel jest że nagle niektóre źle a inne fajne. O pielęgniarkę i nauczycielkę nikt się nie pruje, zresztą u pielęgniarek to wręcz ciężko usłyszeć formę męską, kiedy taki znajdzie się w grupie.

takie podkreślanie innosci jest jak podjazdy dla niepełnosprawnych

W sensie niepotrzebne? ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Anesa: przecież feminatywy to nie jest jakiś nowy wymysł ostatnich lat, one w tekstach w j. polskim były używane dawno temu, potem zostały wyparte na rzecz form męskich (poza przypadkami zawodów zdominowanych przez kobiety, np. nauczycielka, sprzątaczka, pielęgniarka), przez co dla obecnych pokoleń brzmią dziwnie. Ale tradycjonaliści powinni właśnie wracać do feminatywów, a nie się ich wyrzekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anesa: ogólnie to się z tobą zgadzam, ale też akceptuję że ktoś tam woli być nazywany "programistką" i jeśli ma być mu miło z tego powodu to tak się będę zwracał ¯\_(ツ)_/¯ po co toczyć wojnę w jedną lub drugą stronę
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Anesa: ogólnie to się z tobą zgadzam, ale też akceptuję że ktoś tam woli być nazywany "programistką" i jeśli ma być mu miło z tego powodu to tak się będę zwracał ¯(ツ)/¯ po co toczyć wojnę w jedną lub drugą stronę
@powaznyczlowiek: bo naprawdę to nie jest kwestia komu jest miło.
Nie wiesz co się dzieje na grupach dla babek, kiedy któraś nazwie swój zawód używając męskiej formy.