Wpis z mikrobloga

Fajne to Allegro. Nie dość, że znowu zostawiają aukcje z chińskimi podróbkami Lego, ale z nazwą "Lego" w tytule to jeszcze ich system ocen produktu działa w taki sposób, że przypisuje oceny napisane oryginalnym produktom do aukcji z podróbkami. XDDDD

https://allegro.pl/oferta/domek-na-drzewie-drewniany-klocek-11897556368 obczajcie na dole.
https://allegro.pl/oferta/lego-ideas-domek-na-drzewie-21318-10067308505 tutaj ta sama opinia w oryginalnym produkcie.

Oczywiście zgłoszone, a i tak dalej wisi. XD
#lego #allegro #oszukujo
  • 15
  • Odpowiedz
@Krupier: to jest historia stara jak świat. Sprzedający robią to dosłownie z każdym rodzajem produktu, ostatnio często zamawiam różne produkty spożywcze i jest to samo xD zwłaszcza w słodyczach, które mają swoje tańsze odpowiedniki
  • Odpowiedz
@Krupier: serio? zwracasz uwagę na te opinie?? () IMHO szybko mona odfiltrować chińskie oferty - słowo kluch SMART/DARMOWA - no chyba ze szukasz na allegro lokalnie ale tam jest PATOLOGIA rodem z OLX
  • Odpowiedz
@d0n_chich0t: ja nie zwracam, ale stawiam się w roli ludzi mniej ogarniętych. No i taka sytuacja gdzie opinia z oryginału jest przeklejana do podróbki nie powinna mieć miejsca w żadnej kategorii.
  • Odpowiedz
@d0n_chich0t: @Krupier: W żadnym razie tego nie bronię. Gdyby chociaż można było filtrować po dostawie z Polski to już by odsiało większość tego typu oszustw. W większości przypadków z Polski dostawa jest w ciągu 1-2 dni, więc ja się tym ratuję. Gorzej jak ktoś ma 5 dni dostawy, bo to coś bardziej specjalistycznego. Nie zmienia to faktu, że coraz ciężej się przez to przekopywać i nie dotyczy to tylko Lego.
  • Odpowiedz
@Krupier: To działa tak że przy wystawianiu przedmiotu musisz przypisać z katalogu allegro przedmiot jaki sprzedajesz lub stworzyć nową pozycje. Z mojego doświadczenia nie jest to w jakikolwiek sposób automatycznie sprawdzane więc gość wystawia #!$%@? oznaczając je przy wystawianiu jako oryginalny produkt zamiast stworzyć w bazie produkt np LEPIN 21318 przez co widać w takiej aukcji oceny oryginałów. Wydaje mi się że do momentu aż nikt z administracji nie sprawdzi tego
  • Odpowiedz
To działa tak że przy wystawianiu przedmiotu musisz przypisać z katalogu allegro przedmiot jaki sprzedajesz lub stworzyć nową pozycje. Z mojego doświadczenia nie jest to w jakikolwiek sposób automatycznie sprawdzane więc gość wystawia #!$%@? oznaczając je przy wystawianiu jako oryginalny produkt zamiast stworzyć w bazie produkt np LEPIN 21318 przez co widać w takiej aukcji oceny oryginałów


@Dizel_AHTUNG: no to super system bulwo. XD
  • Odpowiedz
@Kryspin013: dzień dobry
faktycznie to jest podróbka no i co z tego? Zgłoszenia od zwykłych użytkowników to za mało żebyśmy zareagowali i nie zarobili na prowizji, dopóki CEO Lego nie przyniesie listu w zębach do naszej siedziby dalej będziemy zarabiali,
pozdrawiamy
  • Odpowiedz