Wpis z mikrobloga

@pojaszek: Zamiast się czepiać tego, że ludzie nie chcą wynajmować lepiej by było się zastanowić czemu nie chcą. Pomyślmy, a może to dlatego jakie mamy kiepskie przepisy chroniące właścicieli wynajmowanych mieszkań, którzy przez to mogą się bać wynająć komuś kto za jakiś czas może mieć problem z wypłacalnościa?
  • Odpowiedz
@pojaszek: To jest oczywiste, że jeśli ktoś nie chce wynająć konkretnej grupie mieszkania, to jest to dyksryminacja. Tyle, że nie wynika to z czyjejś złośliwości czy rasizmu. Prawo mamy takie, że ma niby chronić lokatorów, a efekt jest taki, że nikt o zdrowych zmysłach nie zaryzykuje np. wynajęcia mieszkania samotnej matce. Nie wiem jakie ryzyko przewidują właściciele mieszkań odnośnie Ukraińców ale raczej ich niechęć jest związania z tym ryzykiem a nie
  • Odpowiedz
@pojaszek: co ma oznaczać "nadużywanie swoich praw jako właściciel". Własność, to własność i możesz wynająć komu chcesz, niektórzy odmawiają ludziom z dziećmi, zwierzętami, parom to i Ukraińcom można odmówić ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@jason_bourne: Schodzę z głównego tematu, ale ja np. nie rozumiem dlaczego jest sporo ogłoszeń "tylko dla kobiet" - Może to przez stereotyp, że kobiety częściej sprzątają i mniej niszczą meble.
  • Odpowiedz
@pojaszek: Raczej nie dyskryminacja, myśle że każdy powinien móc rozporządzać swoim własnym mieniem. Tzn. jeśli mam ochotę wynająć ale nie studentom albo nie parze z dzieckiem albo właśnie np. wynająć tylko Ukraińcom bo uważam ze teraz są w potrzebie to czemu nie, moje mieszkanie mam prawo.
  • Odpowiedz
  • 3
@pojaszek no cusz, tak samo jak nie chcą wynajmować kobietom w ciąży czy rodzinom z dziećmi. Powod ten sam, niezależnie od narodowości
  • Odpowiedz
  • 0
@pojaszek: Powinien zażądać odpowiednio wysokiej kaucji i wtedy inaczej by to wyglądało. A i interesy w pewnym stopniu są chronione. Na zachodzie kaucja w wysokości 3 miesięcznego czynszu to norma.
  • Odpowiedz
Zamiast się czepiać tego, że ludzie nie chcą wynajmować lepiej by było się zastanowić czemu nie chcą.


@Darth_Gohan: Mnie tam zastanawia poziom mentalnej komuny u osobnika, który był w stanie wyprodukować taki wysryw jak „nadużywanie swoich praw jako właściciel”. Przerażające jest szczucie na właściciela, który śmie rozporządzać swoim majątkiem według własnego uznania i oceny ryzyka.
  • Odpowiedz