Wpis z mikrobloga

Czy legalne jest parkowanie samochodu na parkingu który należy do publicznego przedszkola przez osobę która nie jest pracownikiem lub rodzicem dziecka które tam uczęszcza? Żadnych znaków zakazu nie ma.

#motoryzacja #prawo
  • 22
@Camel665 chce zostawić auto np. na noc. Parking jest bardzo duży, na oko na 50 samochodów, nawet w ciągu dnia jest pełny maks w połowie. Chodzi mi czy w takim miejscu jest to zgodne z prawem czy nie.
@Camel665 no tak, bo parkuję na parkingu zajętym w ciągu dnia w 20 % zamiast na waskiej drodze osiedlowej na której ledwo mieści się zmieciarka. Gratuluję trafnych wniosków i czytania pytania że zrozumieniem.
@klark: Miejsce parkingowe sobie kup/wynajmij. Własność publiczna nie jest po to żebyś sobie prywatny parking urządzał. Z publicznego parku też będziesz kwiatki przesadzał do własnego ogródka? Hiena społeczna jesteś i tyle.
@Camel665 a wiesz człowieku, że na osiedlu z lat 70 nie możesz kupić takiego miejsca? Na publicznym chodniku też auta nie parkujesz gdy jest to dozwolone?
@klark: to poszukaj na osiedlu obok. Na moim osiedlu też nie ma takich miejsc, wynajmuję miejsce w garażu podziemnym na nowym osiedlu wybudowanym obok, a też wolałbym postawić samochód pod własną klatką i nie łazić.

Na publicznym chodniku też auta nie parkujesz gdy jest to dozwolone?

Słowo klucz, dozwolone ;) Z reguły jest też tam znak informujący o tym że można parkować, więc nie rozumiem porównania.
@klark: wg mnie, nie jest to jakoś usankcjonowane - jeśli faktycznie parking przynależy do przedszkola to może być problem, ze względu na prawo własności itp. Nie ma tutaj znaczenia czy publiczne czy nie - wg mnie najlepszą opcją byłoby dogadać się z dyrektorem placówki, wyjaśnić w czym rzecz, przekonać itp bez sensu się w takiej sytuacji w spór prawny wdawać bo jak czytam, to chcesz po prostu zostawić auto na noc