Wpis z mikrobloga

  • 15
1085 + 1 = 1086

Tytuł: Silmarillion
Autor: J.R.R. Tolkien
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★★
Tłumacz: Maria Skibniewska
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 448
Forma książki: e-book, audiobook
Opowiedziane w książce legendy i mity sięgają zamierzchłych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności przebywał w Śródziemiu, a elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy "świetliste klejnoty", w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru. Książkę wypełniają legendy o Ainurach, Valarach, upadku Númenoru i Pierścieniu Władzy. Razem składają się one na niepowtarzalny obraz dziejów Śródziemia od Muzyki Ainurów, z której zrodził się świat, aż do końca Trzeciej Ery, gdy powiernicy Pierścienia odpłynęli z Szarej Przystani...


Świetnie było powrócić do Śródziemia, do opowiadań z tego uniwersum, które napisane są w świetny i bardzo wciągający sposób. Co chwilę pojawia się wzmianka o bohaterach, których możemy kojarzyć jako postanie drugo, może nawet trzecioplanowe z Władcy Pierścieni. Wydaje mi się, że też taki był cel tej książki, żeby dać czytelnikowi więcej informacji o Śródziemiu, o stoczonych bitwa, sporach i historii tego, jak ono właściwie powstało i jak zostało zasiedlone przez wszystkie stworzenia.

Czyta się ją świetnie, choć nie jest to łatwa pozycja dla ludzi, którzy nie są fanami Tolkiena, bo mnogość postaci, opisów, historii może trochę przytłaczać, ale ja bawiłem się świetnie i na pewno sięgnę po kolejne książki Tolkiena. Tolkien część z tych historii rozwinął w kolejnych książkach, więc na pewno sięgnę po te, które mnie najbardziej zaciekawiły.

Audiobook dostępny jest w 2 częściach na YT.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
79/128
#bookmeter #czytajzwykopem #legimi #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz ali3en - 1085 + 1 = 1086

Tytuł: Silmarillion
Autor: J.R.R. Tolkien
Gatunek: fant...
źródło: comment_1648104693pud5qal1HajEOAouBhBngC.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.7 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-04-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 448

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-03-06 - Użytkownik MorDrakka ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-06-20 - Użytkownik smierdakow ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis