Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak wyjechać na wakacje w czasach COVID?

Przez ostatnie 3 lata mnie i moją różową nie było stać na wakacje za granicą. Teraz kiedy to się zmieniło (choć zaznaczę, że nie stać nas na wakacje poza Europą), próbuję znaleźć coś pewnego na wyjazd. Zależy mi szczególnie na cieplejszych krajach (Włochy, Hiszpania, Malta, Portugalia, Grecja). Problemem są jednak obostrzenia wjazdowe. Ja jestem zaszczepiony pełną dawką, natomiast różowa po silnej reakcji alergicznej musiała odpuścić szczepienie po pierwszej dawce. Stąd duże ryzyko, że po teście przed wjazdem np. do Włoch, musiałaby spędzić wakacje w hotelu na kwarantannie. W mojej firmie powoli kończą się wolne terminy na dłuższy urlop, więc zależy mi na czasie i nie mogę z tym czekać do czasu aż te cieplejsze kraje ogłoszą, że nie jest potrzebny test przed wjazdem. Zresztą z reguły odwołanie hotelu jest możliwe na 3 dni przed terminem, a sam test musi być wykonany nie dłużej niż 72h przed wjazdem.
Z tego co zdążyłem przeczytać, Włochy zamierzają znieść większość obostrzeń 31 marca, ale nie mam pojęcia czy to się będzie również tyczyło tych testów przy wjeździe, oraz czy nie zmienią zdania (patrząc na to, że krzywa zakażeń u nich zaczyna się znowu podnosić).
Macie jakieś pomysły jak najlepiej mogę to zorganizować w naszej sytuacji żeby się nie wplątać w maliny?

#koronawirus #covid19 #wakacje #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6239ecd7aa6ba135ae4e20e1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: dziś do północy miałeś za 290 zł w dwie strony dla dwóch osob wyjazd do Czarnogóry na maj (dowolny termin). Maj nie jest super ciepły tam ale jest ok. Czarnogóra jest w pełni otwarta
OP: @yupitr: Dzięki za link. Sam sprawdzam na mapce https://go.esky.pl/gdzie-mozna-latac ale właśnie o to sie rozchodzi, że na razie otwarte są kraje na które albo mnie nie stać, albo nie są to szczególnie ciepłe kraje.

Zapomniałem zapytać wprost czy ktoś z Was był w zeszłym roku gdzieś na wakacjach w południowo-europejskich krajach i czy wie może czy na czas wakacyjny znieśli wymóg testowania się przed wjazdem?

@cube: kompletnie o