Wpis z mikrobloga

@GryzeKisiel:

Może i nas nie lubili, ale teraz 96% uważa nas za najlepszych przyjaciół. Zamiast to pielęgnować i mieć z tego tytułu korzyści w przyszłości lepiej dalej rozgrzebywać przeszłość?
@anemycwolf090: Boisz się, że to co mówimy może okazać się prawdą, dlatego starasz się to wyprzeć ze swojej świadomości. Nawet gdybyśmy Ci powiedzieli coś co jest oczywiste, ale nie zgadza się z twoim światopoglądem to wyparłbyś to tak jak robisz to do tej pory. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@anemycwolf090: Przecież napisałem Ci, że wypierasz to że Ukraina tak naprawdę ma na nas #!$%@?, dalej nas zapewne większość nie lubi, tylko teraz podczas wojny traktują nas jak schron i darmową pomoc. Nic nie zrobili z tym, aby chociaż przeprosić za Wołyń, dalej traktują Bandere jak bohatera narodowego, nazywają jego imieniem ulice. Jak tylko wojna się skończy to nasze stosunki wrócą do "normy" i dalej będą święta UPA i memy na
@Conscribo: Ale powiedziałeś, że ja się czegoś boję to wytłumacz czego? Bo to o czym piszesz to nie jest powód do strachu. Druga sprawa, że wiem czym była rzeź wołyńska, część mojej rodziny z tamtąd pochodzi i słyszałem te historie. Nie zmienia to faktu, że ja potrafię się zachować ludzko i pomóc komuś w potrzebie. Następna rzecz to fakt jak dawno temu to miało miejsce, ci ludzie nie mordowali rodzeństwa mojego
że ten cyrk się skończy razem z wojną


@GryzeKisiel: Spoko, podobnie jak z pandemią. Pierwsze dwa tygodnie wykop rozgrzany, miesiąc i wykop zaczyna stygnąć bo w sumie nic się nie dzieje ciekawego. Mirki nawet piszą podobne posty, ale usuwają je lub są usuwane, a na głównej powoli przebijają inne tematy. Na wakacje, jesień zostaną najbardziej zapaleni w boju.
@GryzeKisiel: mam podobne odczucia. Nie można powiedzieć o nich nic złego bez bycia nazwanym ruską onucą. Moja żona ostatnio podczas podróży pociągiem miała wątpliwą przyjemność podróżować w jednym przedziale z Ukraińcami. Nie będę opisywał sytuacji bo nie o to mi teraz chodzi. Nadal chcę wierzyć, że po prostu trafiła na taki ludzki "odpad" który i u nas się zdarza. W każdym razie wdzięczności za naszą pomoc to u nich za grosz
Halo @Conscribo ? Podyskutujmy, jest to dla mnie ciekawe. Widzę narrację, że wielbimy tu ukraińców podobno tylko mi się wydaje, że raczej jednoczymy się w nienawiści do ruskiego okupanta. Pomagamy tym którzy dosłownie uciekli przed śmiercią i nierzadko są w traumie. Mówienie, że ktoś ich wielbi to gruba przesada ;)
Widzę narrację, że wielbimy tu ukraińców podobno tylko mi się wydaje, że raczej jednoczymy się w nienawiści do ruskiego okupanta


@anemycwolf090: To nie jest zwykłe zjednoczenie. Tutaj na wykopie Ukraińcy są teraz bóstwem, nie można nic złego o nich powiedzieć, bo cokolwiek byś nie powiedział, nawet to co napisał @GryzeKisiel z automatu jesteś traktowany jako ruska onuca, agent kacapów, kacap itd. Stali się ulubieńcami wykopków, którzy nagle zapomnieli jak się z
@Conscribo: No to lekkie zaskoczenie dla Ciebie. A "wykopki" które orają każdą wiadomość o tym co Ukraińcy robią rzekomo brzydkiego, te właśnie "wykopki" próbują zwalczać tutaj ruską propagandę która działa skutecznie puszczając bardzo proste frazesy w internet i dzieląc społeczeństwo. Może i w tym wszystkim są oburzeni polacy, może jest jakiś odsetek #!$%@? postaw ukraińców (jak w każdym społeczeństwie), natomiast jest to wykorzystywane przez Petersburką farmę troli i zwielokrotniane właśnie po