Wpis z mikrobloga

Mirasy, pomóżcie!

Jestem z rodziną na Gran Canarii (4 osoby dorosłe i trójka dzieci, w tym jedno poniżej roku). Nasz pobyt na wyspie trwa od 15.03 i miał się zakończyć dzisiaj. Docelowo nasz samolot powrotny z Gran Canarii do Berlina miał startować o 16:35 jednak wczoraj dostaliśmy maila od linii lotniczych EasyJet, że nasz samolot jest opóźniony o niemal 24 godziny i lot przesunięto na jutro, na podobną godzinę. Tym samym musieliśmy dopłacić za kolejną dobę w hotelu (250 + 315 euro).

Znalazłem info, że możemy domagać się odszkodowania od linii lotniczych w wysokości do 600 euro na głowę. Miał ktoś podobny przypadek? Znacie może firmy, które za odpowiednią prowizję zajmują się ściąganiem takich odszkodowań?
#podroze #podrozujzwykopem #odszkodowanie #wakacje #pytanie
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czympyrympym nie jestes sam : ja na innej wyspie. Nic naradzie nie zrobisz.zbieraj kwity, jak masz ubezpieczenie podróżne to może to pokryje. Ale trzeba wyłożyć pieniądz, a potem rekompensata. O Dodatkowe odszkodowanie od linii lotniczych będzie trzeba się starać. 400 euro od osoby. Linia powinna też pokryć koszty noclegu. Powodem jest strajk w Berlinie płacowy.
@czympyrympym: Linia lotnicza ma obowiązek zapewnić nocleg w przypadku odwołanego lotu. Dodatkowo możecie być uprawnieni do odszkodowania o którym mówisz, o ile opóźnienie nie nastąpiło na skutek nadzwyczajnych okoliczności (zła pogoda, klęska żywiołowa, strajk, etc. - ogólnie rzeczy niezależne od przewoźnika).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czympyrympym: raczej 250 euro na głowę wam przysługuje bo wątpię, że loty na Gran Canarię były poza UE. ;)

No i jeśli to faktycznie wina strajku to nic nie zobaczycie. :(
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czympyrympym: jestem na Teneryfie, mam ten sam problem. Zadzwoniłem na infolinię, powiedzieli, że mogę ogarnąć nocleg sam i wysłać im później fakturę. Podobnie jest z jedzeniem przysługuje kolacja i śniadanie jeśli nie ma tego w cenie. Z tego co wyczytałem to do 25 GBP albo równowartość w euro. Opcjonalnie można skorzystać z ubezpieczenia turystycznego, ale tak czy siak trzeba wyłożyć kase i ubiegać się potem o zwrot.