Wpis z mikrobloga

witajcie #mikrokoksy, jakie ćwiczenia polecacie na podciąganie? Ważę 65kg, wzrost 178cm. Aktualnie dam radę podciągnąć się tylko 8 razy. Chciałbym podciągać się 15-18 razy. Jakie są najlepsze ćwiczenia? Niestety nie mam możliwości zamontowania u siebie drążka :(
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@parathormon: No nie ma innej rady niz trenować. Co trening staraj się zrobić o jeden więcej.

Zaplanuj sobie te 15 powtórzeń na serie a gdy juz nie możesz wykonac poprawnego podciągnięcia to "doskocz" do drążka i opuszczaj się jak najwolniej.

Jeśli robisz to na jakiś sprawdzian, to wymachuj nogami. Mocno pomaga.
  • Odpowiedz
@parathormon: No to musisz się dowiedzieć, ja Ci w tym nie pomogę. Nie wiem czy Cię zmotywuję, ale nie sa to jakieś wygórowane kryteria. Ja jestem niższy, ważę więcej niż Ty a ostatnio na imprezie pod wpływem i w stroju sportowym w postaci koszuli tyle machnąłem.
  • Odpowiedz
@parathormon: Może spróbować do wieszać obciążenie np. na lince.

Jeśli możesz podciągać się metodą gimnastyczną (a raczej możesz, bo tak jest zazwyczaj i upilnowanie kogoś, żeby chociaż minimalnie nie pracował nogami jest prawie nie możliwe) to spokojnie dojdziesz do tych 18x tylko i wyłącznie poprawiając technikę.
  • Odpowiedz