Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 146
Dzisiaj będąc na spacerze w centrum #poznan poczułem się jakbym był na Ukrainie. Jestem bardzo za wsparciem tego narodu w tym trudnym czasie. Jednak dziwne uczucie wywarła na mnie wielka flaga ukraińska na gmachu Muzeum Narodowego. Dlaczego nie mogą tam wisieć flagi Polski i Ukrainy razem tak jak na dolnym zdjęciu? W ogóle dziwnie wyglądają instytucje państwowe z flaga obcego narodu. Co o tym sądzicie? #ukraina #wojna
atrick - Dzisiaj będąc na spacerze w centrum #poznan poczułem się jakbym był na Ukrai...

źródło: comment_16478024495hhh2T5DN1dEMy84V5wpWr.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

po prostu uważam że takie budynki powinny mieć flagę państwowa


@atrick: po prostu robisz problem z niczego, to jest bratni naród w którym toczy się wojna, jeżeli miałbyś chociaż minimu godności i mimo tego by ci przeszdkadzało takie coś to byś nic nie mówił. Ludzie giną codziennie, a tobie przeszkadza że miasto chce żeby ludzie którzy uciekli przed śmiercią nie czuli się obco, wstyd mi za ciebie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Wraniak: wystarczy jak będziesz się wstydził tylko za siebie. w moim wpisie nikogo nie obrażam tylko stwierdzam swoje odczucia. Nie próbuj wywoływać wyrzutów tekstami o śmierci itp. Chodzi tylko o flagę i jej zasadnosc umieszczenia na ważnym budynku bez flagi Polski. Głównie chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że w pewnym momencie ludzie stwierdza ze przesadzamy z solidarnością i może to się obrócić w drugą stronę. Jednak sam jestem za pomaganiem
  • Odpowiedz
@pwone: Trzymaj się miras, olej tych pięknoduchów. Życzę Ci aby nasze państwo zaczęło kiedyś szanować swoje symbole.

Miły, patetyczny, bezkosztowy gest, który ma znaczenie dla Ukraińców i można było go wykonać w sposób, który nie irytuje ludzi czujących jednak jakiś związek ze swoim państwem, a jednak koniecznie trzeba było zrobić na odwrót. Pozostaje mieć nadzieję, że odpowiada za to debil, a nie prowokator.
matluck - @pwone: Trzymaj się miras, olej tych pięknoduchów. Życzę Ci aby nasze państ...
  • Odpowiedz
@atrick: zgadzam się z Tobą, na terenie RP flaga Polski ma pierwszeństwo przed każdą inną.
Ale cokolwiek postanowią, to i tak nie zniechęci mnie to do udzielania pomocy Ukraińcom.
  • Odpowiedz
ale czaisz że ta flaga nic tym ludziom nie pomoże, a tylko wzbudza negatywne emocje?


@padobar: czyje negatywne emocje wzbudza?

po prostu uważam że takie budynki powinny mieć flagę państwowa eksponowana na pierwszym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@aarahon: negatywne emocje ludzi, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o panujących zasadach dyplomacji i eksponowania symboli narodowych.
Ludzi, których w tym wpisie znalazło się kilkudziesięciu.
To jest faux pas na poziomie przewijania niemowlaka na wigilijnym stole. "No przecież biedny b------k się zesrał! Co tobie szkodzi? A jego przecież szczypie pupcia!"
  • Odpowiedz
@atrick: Przyzwyczajaj się do tego, że Ukrainy będą mieli lepiej niż rodowici obywatele. Niestety ludzie nie rozumieją, w tym wykopki, że należy być dobrym, ale nie za dobrym. Kiedyś nauczycielka od polskiego powiedziała takie zdanie: "Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu".
  • Odpowiedz
Coś czuję że ruskie trole podchwycą ten temat i za pare dni pojdzie przekaz o ukraińskich flagach na polskich urzędach (dla potwierdzenia dadzą ten wpis, z adnotacją „nastroje społeczne w polsce są napięte” albo „zachodnie media piszą”)
  • Odpowiedz
negatywne emocje ludzi, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o panujących zasadach dyplomacji i eksponowania symboli narodowych.


@padobar: ogarnięci ludzie będą mieli problem z tymi co te flagi wywiesili a nie z Ukraińcami ¯\_(ツ)_/¯

Ludzi, których w tym wpisie znalazło się kilkudziesięciu.


@padobar: I żaden z nich nie wyraził niechęci do narodu ukraińskiego.
  • Odpowiedz
nigdzie nie napisałem o niechęci do Ukraińców, skąd ten argument?


@padobar: masz racje, nie napisałeś. To akurat aluzja do autora wpisu który nieśmiało poddaje taką możliwość.

Głównie chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że w pewnym momencie ludzie stwierdza ze przesadzamy z solidarnością i może to się obrócić w drugą stronę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aarahon: tutaj też napisał o solidaryzowaniu, a nie narodzie
I właśnie takie wypaczone solidaryzowanie, gdzie jednocześnie uwłacza się Polakom jest bardzo złe. Ktoś może pomyśleć, że jesteśmy na etapie w którym Ukraińcy mają lepiej niż Polacy i nie trzeba im pomagać.
  • Odpowiedz
@padobar: złe jest według Ciebie wywieszanie tylko flagi Ukrainy i powinno być to zgłoszone do odpowiedniego urzędu a nie do wykopków na mikroblogu. Takie działanie przynosi więcej szkody niż pożytku a najgłośniej o uwłaczaniu Polaków mówi ten kto nic z tym nie chce zrobić mimo że mu to przeszkadza ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz