Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 148
Dzisiaj będąc na spacerze w centrum #poznan poczułem się jakbym był na Ukrainie. Jestem bardzo za wsparciem tego narodu w tym trudnym czasie. Jednak dziwne uczucie wywarła na mnie wielka flaga ukraińska na gmachu Muzeum Narodowego. Dlaczego nie mogą tam wisieć flagi Polski i Ukrainy razem tak jak na dolnym zdjęciu? W ogóle dziwnie wyglądają instytucje państwowe z flaga obcego narodu. Co o tym sądzicie? #ukraina #wojna
atrick - Dzisiaj będąc na spacerze w centrum #poznan poczułem się jakbym był na Ukrai...

źródło: comment_16478024495hhh2T5DN1dEMy84V5wpWr.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
Pewnie temu że mają jeden maszt ¯\_(ツ)_/¯ ale na dole przy drzwiach jest biało czerwona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@atrick: czytałem komentarze Ukrainców w Polsce na Instagramie pod postem informujących ze w Warszawie będą dwu językowe tabliczki z nazwami ulic. Praktycznie 100% komentujących skrytykowało ten pomysł, mówią żeby nie robić z Polski Ukrainy, że to Ukraińcy powinni sie dostosować się do Polski a nie Polska do Ukraińców, obawiają się że też że w końcu Polacy będą mieli dość i będą wrogo nastawieni. Generalnie mądrzy ludzie nie to co nasi rządzący
  • Odpowiedz
@atrick: No to jest przegiecie.Pewnie napuszczaja nas na Ukr bo Poznan jest opanowany przez teczowych i nie w smak im to jak traktujemy uchodzcow.Chca nas poroznic aby znowu wykladac nam moraly o tolerancji.Żałosne.
  • Odpowiedz
@atrick: ale jaki to problem tak właściwie? Mieszkam w UK i u nas też wszędzie wiszą flagi Ukrainy. Na autobusach, gmachu ratusza, przy zwykłych domach. Jeśli boisz się, że ta flaga zabierze ci polskość, to może z tą polskością u ciebie nie tak :d?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@factoryoffaith_: po prostu uważam że takie budynki powinny mieć flagę państwowa eksponowana na pierwszym miejscu a później flagę narodu który wspieramy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@atrick: bo Poznań i jego prezydent przegina zawsze w drugą stronę. Przecież panujący mam miłościwie JJ to jak tylko wyczuje okazję, że może się polansowac na jakimkolwiek chodliwym temacie aż się trzęsie z podniety. On za chwilę będzie po Ukraińsku przemawiał na fb. Albo wpadnie na jakieś szczególne zaproszenie wszystkich lgbt z Ukrainy do siebie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@factoryoffaith_: w UK też mają TYLKO ukraińską?
@atrick: zgadzam się z Tobą, dwie flagi jak najbardziej popieram, ale tylko gdy polska jest na pierwszym miejscu.
Przecież istnieje coś takiego jak protokół flagowy i nieprzestrzeganie go przez instytucję publiczną uważam za skandal. Coś takiego jest niedopuszczalne!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@wintour: uważasz, że to cokolwiek zmienia, czy tam była wcześniej flaga czy nie?
Taka akcja jest niebezpiecznie blisko momentu, gdzie wsparcie zacznie przechylać się w stronę faworyzowania, a to zacznie odwracać nastroje ludzi chętnych do pomocy. Chyba nikomu na tym nie zależy? Mam taką nadzieję...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@wintour: ale czaisz że ta flaga nic tym ludziom nie pomoże, a tylko wzbudza negatywne emocje?
Powinna być na drugim miejscu, za flagą Polski i tak byłoby poprawnie okazane wsparcie
  • Odpowiedz
ale czaisz że ta flaga nic tym ludziom nie pomoże, a tylko wzbudza negatywne emocje?

Powinna być na drugim miejscu, za flagą Polski i tak byłoby poprawnie okazane wsparcie

@padobar: ale co ty mozesz o tym wiedziec typie? poogladaj sobie moze co mysla na ten temat ludzie, ktorzy faktycznie uciekaja z ukrainy i traca wszystko. negatywne emocje to moze wzbudzac co najwyzej w debilach jak ty ktorzy nie maja w zyciu
  • Odpowiedz
@atrick niedociagniecie, natimiast plus 10000 pkt morale dla rych co tam walcza, wiedza ze ich bliscy sa bezpieczni. Na moim osiedlu jest duzo ukrow wiekszosc to dziadkowie, matak dzieci albo sama matka i dzieci. To jest im potrzebne twrazi zmojej perspektywy ludzoe nie soecniaja co to zmaczy dla oborny terytorialnej kyora zostala na ukr i walczy z j. kacapami
  • Odpowiedz