Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 50
@Kempes: Trochę słabe, bo Polakom "chwała Ukrainie" kojarzy się z UPA.

@maciss: nie kojarzy, bo to zawołanie starsze od UPA, a obecnie stosowane w wojsku ukraińskim
  • Odpowiedz
@Kuba_Wolinski: nie spotkałem się z nikim komu by się kojarzyło. Wykop to inne sprawa. W każdym razie sam zwrot pojawił się jeszcze przed Banderą i był wykorzystywany przez ukraińską armię wyzwoleńczą. Czy twierdzisz, że Litwini mają prawo się wkurzać za Bóg, Honor, Ojczyzna? Zwrot ten był na ustach Piłsudczyków gdy odbijali Wilno i dla nich może mieć mocno negatywne konotacje.

Oczywiście zgadzam się, że trzeba o tej zbrodni pamiętać bo tego
  • Odpowiedz
@Czesterinho: No to jestem chyba drugim który ten zwrot nie pasuje. Sława Ukrainie brzmi dla mnie prawie tak samo jak sieg heil, tyle ze od niespełna miesiąca, zwiększyłem poziom tolerancji.
  • Odpowiedz
@rysownik: no to zwiększasz moją świadomość odnośnie bańki w jakiej żyję, chociaż regularnie staram się ją przebijać dyskutując z obcymi. Dzięki ;) w każdym razie, myślę, że niesłusznie ci się tak kojarzy, ale cieszę się, że zwiększa ci sie tolerancja.

Ja czuję, że Ukraina to bratni naród. Tak zostałem wychowany, mimo, że część rodziny mam z kresów i część była nawet na Wołyniu.
  • Odpowiedz
@Kempes: Znałem trochę w innej wersji. Murzynka, Warszawianka i Krakowianka urodziły dzieci i też się pomieszały. I pierwsza przychodzi Krakowianka i zabiera murzyniątko, mówiąc, że to na pewno jej.
- Jest pani pewna? - pyta pielęgniarka.
- Tak
- Ale ono jest czarne
- Przecież nie zaryzykuję warszawiaka
  • Odpowiedz