Wpis z mikrobloga

@korporacion: W Syrii to Moskwa wspierała reżim Assada bombardujący domy mieszkalne i mordujący cywilów. W pewnym momencie zrobił się tam tak niebezpiecznie, że musiały wkroczyć siły międzynarodowe. Wietnam to też była wojna Ameryki z blokiem komunistycznym.
  • Odpowiedz
w Syrii Rosjanie wspierali Assada w walce z islamskimi terrorystami (al kaida, ISIS, al nusra) których z kolei wspierało USA


@trueself: Nie, USA nie wspierało Al Kaidy, ISIS i Ale Nusra. Z Assadem nie walczyły też same bojówki islamistyczne. To co napisałeś to dokładnie to samo co piszą Rosjanie o tej interwencji, gratuluję.
  • Odpowiedz
@szypkodawejplusa no to napisz kto jeszcze walczył z Asadem oprócz islamistycznych bojówek i wytłumacz dlaczego Asad ma ciągle duże poparcie wśród społeczeństwa syrii skoro jest taki zły jak stara się go przedstawiać amerykańska propaganda?


@trueself: Chłopie, ja sam byłem za Assadem w Syrii (wystarczy przeczytać stare komentarze) a ty mi z amerykańską propagandą wyjeżdżasz XD. Nie, z Assadem nie walczyli sami islamiści. Były lokalne świeckie bojówki, Kurdowie, było FSA (które nie
  • Odpowiedz
@trueself bzdury, w którym momencie USA wspierało Isis?, Przecież USA zainterweniowalo tam bezpośrednio po to żeby Isis zniszczyć. Rząd syryjski walczy obecnie z różnymi grupami rebeliantów, część z nich jest islamistyczne część nie
  • Odpowiedz