Wpis z mikrobloga

Czy fanboye naciągneli mnie na 250zł?
Kupiłem sobie Elden Ringa bo wszędzie 10/10 i po 2 godzinach zabawy jest bardzo średnio. Przecież technologicznie to strasznie gówno. Na Series X wygląda jak gra z poprzedniej generacji, ale nawet nie trzyma 60 FPS. Wszędzie popin. Quick Resume nie działa. Interfejs bardzo nieuintyicyjny. Przyzywania konia wymaga zmiany potiona na pierścień?
Wszedłem do jakiegoś dungeona i moim największym wrogiem stała się kamera.

Czy ogólnie gra po paru godzinach faktycznie się rozkęca i jest taka dobra?
#xbox #eldenring
  • 13
  • Odpowiedz
@trochewstyd:Jak jesteś fanem gier From software to gra ci się powinna spodobać choć nie jest to 10/10 jak niektórzy piszą, ale jak nie lubisz Soulsów czy Bloodborne, to Elden ring też ci nie podejdzie, choć jest trochę inny.
  • Odpowiedz
  • 3
@trochewstyd jest sposób na dodanie pierścienia od konika do podrecznego menu szybkiego wyboru. Y i dpadem sie wybiera.

Co do samej gry to sie rozczarowałem. Dobijam fo 30h i im dalej w las tym gorzej. Ciagle te same reskiny bossów, a takich prawdziwych dobrych bossow to bylo 3. 8/10 to moje max dla tej gry
  • Odpowiedz
@trochewstyd wszystkie gry fromsoftware to jest dokładnie to samo, od lat nic się tam nie zmieniło, ciągle ten sam odgrzewany kotlet, a fanboye klaszczą uszami. Nic się nie rozkręci i gra nie będzie później lepsza.
  • Odpowiedz
@Beeercik: Oglądałem. Ale o ile na te 50~FPS i grafikę jako tako byłem gotowy to nie zwróciłem w gameplayach uwagi na to jak działa interfejs i kamera... To dopiero trzeba poczuć.
Ogólnie grze dam jeszcze szansę i na pewno pogram co najmniej 10 godzin i wtedy zdecyduje czy grać dalej czy sprzedać.
  • Odpowiedz
@trochewstyd: Spróbuj pokombinować z ustawieniami kamery. Ja obniżyłem jej szybkość o dwa oczka + coś dodatkowo, nie pamiętam co i gra mi się lepiej. Mam 130h na liczniku i gra mnie codziennie zachwyca na nowo, polecam się zaprzyjaźnić z gatunkiem :)
  • Odpowiedz
@trochewstyd: Im dłużej grałem tym coraz bardziej gra mnie zniechęcała, od dwóch dni jej nie odpalałem. Spadki fps bez względu na ustawienia graficzne to chyba jedyny problem techniczny choć dość uciążliwy. Dalej rozgrywka, powtarzalność bossów to jakiś żart kot w katakumbach drugie katakumby znowu kot kolejne karakumby dwa koty na raz XD rycerz tygla z mieczem jako boss rycerz tygla jako mob rycerz tygla z włucznią, dwa rycerze tygla jednocześnie. Ogólnie
  • Odpowiedz
  • 0
@trochewstyd po pierwsze git gud.

Ale mając już to z głowy to:

konia podpina się do zalet nie do ekwipunku.
Gra jest przepiękna bo level design jest na najwyższym poziomie nie grafika.
stutter poprawia patch 1.03
wciśnięcie r3 (prawej gałki) lockuje kamerę na przeciwniku
ta gra ma być nieintuicyjna, masz się samemu wszystkiego nauczyć a nie wszędzie strzałki, minimapy, quest logi i #!$%@? interface
Git gut
  • Odpowiedz
Ogólnie pograłem znowu parę godzin. Jak trochę przywykłem to już grało się o oczko wyżej, ale dalej bez szału, ale tutaj parę rzeczy odkryłem:
- Quick Resume działa jak wyłączysz online w opcjach. (Co przy okazji usuwa te wkurzające wskazówki)
- Znalazłem GDZIE znajduje się ten panel do którego można przyzwać konia (Musiałem sprawdzić w internecie. Gorszego UX to w grach indie nawet nie spotkałem). Ale jak już znalazłem to koniucha używało
  • Odpowiedz