Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka dla posiadaczy konta w #mbank oraz dla tych którzy poszukują konta dla siebie.

Mbank chyba jako jedyny nie umożliwia wygenerowania potwierdzenia wykonania przelewu tuż po jego zleceniu, a dopiero po sesji wychodzącej elixir. Innymi słowy: to ich potwierdzenie jest bezużyteczne, bo i tak niczego nie przyśpieszycie. Ja właśnie straciłem przez to dzień wolny od pracy, bo nie załatwię przez sprawy, która musi zostać odwleczona do poniedziałku. O 3-dniowym opóźnieniu w odebraniu towaru nawet nie wspominam.

Oficjalne tłumaczenie: mbank jako jedyny umożliwia opcję samodzielnego anulowania przelewu (czy ktoś kiedykolwiek z tego skorzystał?).
Druga proponowana droga rozwiązania problemu to użycie sorbnet zamiast elixir (oczywiście płatna i to słono).

To jest niuans o którym nie przeczytacie w broszurkach przy wyborze konta, ani w żadnych rankingach. Zostawiam więc ten wpis dla potomnych, którzy będą szukać banku dla siebie, ażeby mieli to na uwadze.

#kontobankowe #banki #bank #mbank
  • 6
@Admiral16: być może koszt czy też bezpłatność sorbnetu zależy od rodzaju konta. Za ten przelew akurat jak zlecałem życzyli sobie 35zł, więc stwierdziłem że nie ma sensu bo i tak mogę temat opykać wydrukowanym potwierdzeniem. No i ZONK.
@zetisdead: czyli można powiedzieć, że mbank to spoko opcja dla tych co nie wiedzą w co klikają, ale już niekoniecznie dla tych którym się śpieszy.

A jakby tak wyjść przed szereg, zostawić opcję anulacji oraz dać możliwość wygenerowania potwierdzenia przelewu (skorzystanie kasowałoby opcję anulacji). Nie brzmi to skomplikowanie.